Hack’lenemeyen televizyon

1
1.082 Okunma
LG webOS 3.5
LG webOS 3.5

Lg webOS 3.5, Siber Güvenlik sertifikası alan ilk Smart Tv platformu oldu.

LG Electronics’in (LG) webOS 3.5 Security Manager Smart TV platformu, sahip olduğu üstün siber güvenlik özelliklerinden dolayı güvenlik ve sürdürülebilirlik konularında dünyanın önde gelen uzman kuruluşlarından birisi olan UL tarafından sertifikalandırıldı.

LG webOS 3.5 Security Manager, UL’nin 2900-1 Siber Güvenlik Teminat Programı (CAP) kapsamında zararlı yazılımlara karşı duyarlılık, güvenlik zafiyeti, yazılım hataları ve kullanıcıların kişisel verilerini koruyan güvenlik kontrolleri alanlarında test edildi. UL, webOS 3.5’i, uygulama ve sistem yapılandırma merkezi üzerinde çeşitli sanal ağ penetrasyonları ve güvenlik açığı saldırılarına (CWE / SANS Top 25 güvenlik açıkları kapsamında) tabi tutarak, tüm güvenlik katmanlarının etkinliğini değerlendirdi.

LG webOS 3.5’in bu kategorilerdeki uyumluluğu, Nesnelerin İnterneti (IoT) ağları için de önemli bir temel oluşturuyor.LG, bu konudaki uzmanlığını Smart TV’lerdeki başarı ve tecrübesinden yararlanarak, tüm akıllı ev, akıllı ev güvenliği ve ev otomasyonu ürünlerini de kapsayacak şekilde genişletmeyi amaçlıyor.

 

1 Yorum

  1. Televizyonlara da hacklenmeme özelliği eklendiyse yakın zaman geliştirilen robotların bize dost gibi görünselşer bile, dünyamızı ele geçirmelerinden endişe ediyorum 🙂 Biz sadece tek bir kanal ile büyüdük. Trt 1 neyimize yetmedi de karmaşık televizyonlara sahip olduk?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz