Bu hafta sonunu kendinize ayırın!

0
451 Okunma
kamp

İş hayatınız yazın tatile çıkmanıza imkan vermiyorsa üzülmeyin. Hafta sonlarınız için iyi planlar yaparak yazın tadını çıkarabilirsiniz. Gezilere katılabilir, arkadaşlarınızla veya ailenizle turlar düzenleyebilir yeni yerler keşfedebilirsiniz. Eğer bunlar sizin için yorucu geliyorsa bir karavan ile sahil veya ormana yakın bir yerde vakit geçirebilirsiniz. Karavanınız yoksa üzülmeyin. Size daha eğlenceli bir önerimiz var! Birkaç eşyanızı ve sevdiğiniz insanları yanınıza alarak kamp kurabilir, doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Hem farklı bir deneyim yaşamış olur, hem de doğanın mucizevi etkisinden faydalanmış olursunuz.  Daha önce hiç kamp yapmadıysanız tavsiyelerimize kulak verebilirsiniz.

Karar verin! Sahil mi, yoksa orman mı?

Öncelikle sizi hangisinin daha mutlu edeceğine karar verin. Denize girip akşam sahilde oturmak mı? Doğayla baş başa bir gün geçirmek mi? Önce buna karar verirseniz, yanınıza alacağınız eşyaları ve çadırınızın türünü doğru seçebilirsiniz.  Çadırınızın dayanıklılığı, su geçirme durumu, taban kalınlığı veya UV ışınlarından koruma gibi özelliklerinin olup olmamasını gideceğiniz yere göre belirlemelisiniz.

Kaç kişilik bir kamp düşünürsünüz?

Yalnız kalmakta tercihlerinizin arasında olabilir elbette. Fakat doğada, ailenizle veya arkadaşlarınızla daha keyifli bir gece geçireceğinize eminiz.  Gece çadırda konaklamanız gerektiği için kaç kişi gidecekseniz ona göre bir çadır satın almanız gerekiyor.

kamp

Kimlerle birlikte nereye gitmek istediğinize karar verdiyseniz, artık eşyalarınızı hazırlayabilirsiniz. Daha önce hiç çadır kurmadıysanız endişelenmeyin. Kullanımı kolay veya otomatik kurulan çadırlar çok yaygın olarak kullanılıyor. Bunlardan bir tane edinebilirsiniz. Bu sayede saatlerce çadır kurmakla uğraşmazsınız. Yaz mevsiminde olduğumuz için uyku tulumuna ihtiyaç duymayabilirsiniz. Yine de gideceğiniz yer çok serinse veya çadırın tabanı yeteri kalınlıkta değilse uyku tulumu alabilirsiniz. Susuz kalma ihtimaline karşı matara, çakmak, bıçak, fener gibi her kampta yanınızda taşımanız gereken araçları mutlaka almalısınız.

Uzun bir süre priz bulamayabilirsiniz. Bunun için yanınızda mutlaka powerbank bulundurun. Piknik tadında bir kamp için gerekli malzemeleri kampınıza dahil edebilirsiniz.  Eğer kamp yapacağınız yerin yakınlarında tuvalet ve benzeri ihtiyaçlarınızı gidermek için bir yer yoksa yanınıza peçete, sabun, havlu gibi temizlik malzemeleri almayı unutmayın.

Birçoğu evinizdeki eşyalardan oluşan kamp çantasını siz de kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Çadır, uyku tulumu ve benzeri eşyalarınız için online alışveriş sitelerini kullanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aileniz veya arkadaşlarınızla güzel bir hafta sonu geçirmenizi dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz