Hyundai i20: Şehrin şık ve yetenekli otomobili

0
467 Okunma

Hyundai’nin büyük beğeni toplayan i20 serisi, 2017 modeliyle de şehirli sürücülerden tam not alıyor. A segmentindeki sevilen ve çok satılan kardeşi i10 ile beraber Türkiye’deki Hyundai Assan fabrikalarında üretilen ve büyük oranda Avrupa’ya ihraç edilen Hyundai i20, Türkiye’de de B segmentinin çok satanları arasında yer alıyor.

Türkiye’de üretiliyor olmasının sağladığı vergi ve fiyat avantajıyla da çok tercih edilen i20, şehirli kadınlar için de konforlu, rahat ve ihtiyaçlara cevap veren bir otomobil olarak dikkat çekiyor.

Şehirli bir otomobil olarak tasarlansa da görüntüsüyle güçlü bir crossover imajı yaratan şık otomobil iç tasarımıyla da yolcu konforunu ön plana çıkarıyor.

Geniş bir iç hacime sahip olan i20, yolcuların sıkışmadan rahatça oturmasına imkan tanırken hala 300 litrelik bagaj hacmi bırakıyor ki, bu da günlük alışverişlerin, çocukların okul çantalarının hatta tatil bagajlarının taşınması için fazla fazla yeterli bir boyut. Daha fazlası gerektiğinde ise arka koltukları kapatarak aracı tam bir StationWagon’a dönüştürmek mümkün.

Aracın 2017 modellerinde, arka park sensörü ve dikiz aynasında geri görüş kamerası, sürüş konforunu olumlu etkiliyor ve şehirde park etmek gibi hız, pratik, deneyim ve keskin duyular gerektiren bir işlemi çok kolaylaştırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz