20 Nisan Cumartesi 2019

Hyundai i20: Şehrin şık ve yetenekli otomobili


Hyundai’nin büyük beğeni toplayan i20 serisi, 2017 modeliyle de şehirli sürücülerden tam not alıyor. A segmentindeki sevilen ve çok satılan kardeşi i10 ile beraber Türkiye’deki Hyundai Assan fabrikalarında üretilen ve büyük oranda Avrupa’ya ihraç edilen Hyundai i20, Türkiye’de de B segmentinin çok satanları arasında yer alıyor.

Türkiye’de üretiliyor olmasının sağladığı vergi ve fiyat avantajıyla da çok tercih edilen i20, şehirli kadınlar için de konforlu, rahat ve ihtiyaçlara cevap veren bir otomobil olarak dikkat çekiyor.

Şehirli bir otomobil olarak tasarlansa da görüntüsüyle güçlü bir crossover imajı yaratan şık otomobil iç tasarımıyla da yolcu konforunu ön plana çıkarıyor.

Geniş bir iç hacime sahip olan i20, yolcuların sıkışmadan rahatça oturmasına imkan tanırken hala 300 litrelik bagaj hacmi bırakıyor ki, bu da günlük alışverişlerin, çocukların okul çantalarının hatta tatil bagajlarının taşınması için fazla fazla yeterli bir boyut. Daha fazlası gerektiğinde ise arka koltukları kapatarak aracı tam bir StationWagon’a dönüştürmek mümkün.

Aracın 2017 modellerinde, arka park sensörü ve dikiz aynasında geri görüş kamerası, sürüş konforunu olumlu etkiliyor ve şehirde park etmek gibi hız, pratik, deneyim ve keskin duyular gerektiren bir işlemi çok kolaylaştırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kalabalık aileler için yeni Tesla Model Y!

100 yılık otomobil üreticileri elektrikli araç model sayılarını artırırken Tesla model aile sayısını dörtledi. Yeni …

Bir Cevap Yazın