Türkiye’nin İlk Dijital Kadın Asistanı Pepapp

0
633 Okunma
Dijital Kadın Asistanı Pepapp
Dijital Kadın Asistanı Pepapp

Kadınların regl, yumurtlama gibi dönemlerinde onların yanında olan, bu sıkıntılı süreçlerde verdiği eğlendirici ve bilgilendirici tavsiyelerle kadınların günlük hayat motivasyonuna pozitif etkide bulunmayı amaçlıyor. Pepapp yaklaşık 1.000.000 indirme sayısı, 500.000 aylık ve 170.000 günlük aktif kullanıcı sayısı ile yurt dışına açılmaya hazırlanıyor.

Kadınlar için rehber niteliği taşıyan bu uygulama çok sevildi. Kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü ve görmeye devam ediyor. Kadınlarla ilgili teknolojik gelişmeler günden güne artıyor.

Türkiye’nin ilk dijital kadın asistanı olan Pepapp, Türkiye’de elde ettiği başarının ardından 2017 yılının sonuna kadar 11 farklı dilde yayınlanacak ve tüm dünyada 953 milyon olan 13-45 yaş arası kadınların kullanımına sunulacak. 2015 yılının Kasım ayında Android, 2016 yılının Ağustos ayında iOS versiyonu yayınlanan Pepapp, kısa sürede aldığı birinci tur yatırımın da etkisiyle her iki marketin “Sağlık ve Fitness” kategorisinde 1. sıraya yerleşerek yerli mobil uygulamalar arasında bir “lovemark” olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 13-45 yaş yaş arası kadınlara “en yakın arkadaşın” marka vaadiyle hayatına başlayan Pepapp, kadınların regl dönemlerinde onlara eğlenceli tavsiyeler veren, onlarla konuşan, aylık döngüleri içerisinde en doğurgan oldukları dönemi hesaplayan, hamile kalmak isteyenlere yardımcı olan, hamile kalmak istemeyenleri hamilelikten koruyan bir mobil dijital kadın asistanı. Ayrıca yakın zamanda aktif olacak “Uzmanım” bölümüyle kullanıcılar kadın doğum, beslenme, astroloji gibi konularla ilgili çeşitli uzmanlara sorular sorabilecek.

İlk tur yatırımını Hollandalı Ideafield kuluçka merkezinden alan Pepapp, 22-25 Şubat tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşen Startup Turkey etkinliğinde Türkiye’nin en iyi 15 startup’ı arasına girerek birçok yerli ve yabancı yatırımcının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Geçerli durumda “adet takvimi” özelliği bulunan Pepapp, gelecek 2 yıllık dönem içerisinde “Pepapp Hamilelik”, “Pepapp Anne- Bebek”, “Pepapp Partner” özellikleriyle de hedef kitlesi ile buluşarak kadınların tüm hayatını boyunca ve her döneminde kullanacağı bir mobil uygulama olmak istiyor.

Pepapp, 2015 yılının sonunda İstanbul’da kuruldu ve Hollanda’dan aldığı yatırımdan sonra ana merkezini Hollanda’nın Amsterdam şehrine kurdu. 11 yeni dilin yayınlanmasından sonra farklı bölge ve ülke temsilciliklerinin kurulması da yakın gelecek planları içerisinde.

Pepapp’ı indirmek isterseniz aşağıdaki linklere tıklamanız yeterli olacak.

iOS: http://bit.ly/letspepapp

Android: http://bit.ly/letspepappandroid

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz