25 Ekim Pazar 2020

İlk defa dijital kampüs gezdim!


Sabancı, yeni merkezinin açılışını ekim ayının sonların gerçekleştirdi. Biz de Pembe Teknoloji olarak SabancıDX Dijital Kampüs turu yaparak, burada neler yapıldığını sizler için anlattık.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

SabancıDx Dijital Kampüs nedir?

Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek hedefiyle kurulan SabancıDx Dijital Kampüs, kısa süre önce açıldı. Yapılan açıklamaya göre bu merkezde, ileri veri analitiği, siber güvenlik, robotik işgücü, yapay zeka, endüstriyel IoT ve blokzinciri gibi çağımızın önemli teknolojilerine odaklanılacak.

Türkiye’nin Silikon Vadisi diyebileceğimiz merkez, İstanbul Acıbadem’de konumlanıyor. Mikrofonlarımızı uzattığımız SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın da özellikle Y kuşağının işlerini keyifle yapmaları için bu merkezin faydalı olacağını söyledi.

Gençlere tavsiyeler de veren Aydın, yeni teknolojilere odaklanılması gerektiğinin de altını çizdi.

Merkez sahip olduğu açık ofisler ile mobiliteyi ve iş birliğini önemli derecede artırıyor. Paylaşımı maksimize eden bu tasarım hiyerarşinin mekansal düzenini de bir kenara bırakmaya yardımcı oluyor.

YAZAR: Seda Alkan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp mi Telegram mı

WhatsApp mı Telegram mı? Hangisi en iyi?

Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulamalarından ikisini, WhatsApp Messenger ile Telegram’ı karşılaştırıyoruz. Birbirine göre farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir