Instagram alışverişlerinize dikkat edin!

0
294 Okunma

Instagram’dan alışveriş yapmak her geçen gün daha cazip hale geliyor. Instagram‘dan alışveriş nasıl yapılıyor, nelere dikkat etmemiz gerekiyor? Fotoğraf paylaşımları ve eşsiz filtreleriyle hayatımıza giren Instagram hala bu amaca hizmet ediyor gibi görünse de aslında ticaret hacmiyle popüler alışveriş sitelerini aratmıyor.

Fotoğraf paylaşımları Instagram’ın ayrılmaz bir parçası olmaya devam ederken, bireysel ve kurumsal hesaplar aracılığıyla açılan hesaplarda ticaret son sürat devam ediyor. Özellikle moda ve tasarım dünyasına giriş yapmak isteyen girişimciler için Instagram büyük bir fırsat.

Neden ınstagram’dan alışveriş yapıyoruz?

Instagram’dan alışveriş yapmak, modern ve dinamik bir alışveriş ortamı sunduğundan dolayı daha fazla tercih ediliyor. Kurumsal firmalar veya bireyler hesaplarını sürekli güncel tutmaya özen gösteriyorlar. Bu güncellik ve hesap sahiplerinin takipçilerinin ilgilisine göre hemen her gün yeni bir ürün sunması platformu ilgi çekici kılıyor.

Instagram üzerinden pazarlama yapan pek çok satıcı kargo ücretlerini ürün fiyatlarına dahil ediyor. Elbette bu alışverişlerde kolaylık ve ürün bedellerinde şeffaflık sağlıyor. Diğer yandan özellikle satıcıların, eşsiz, özel tasarımlarlar, giysiler, vintage ürünler gibi nadir bulunan ürünleri indirimli olarak satıyor olması Instagram’dan alışverişi çok daha cazip hale getiriyor.

Sosyal medya alışverişleri yaygınlaşıyor

Sadece Instagram değil tüm sosyal medya kullanıcılarına çok da uzak olmayan bir kavram var, bu kavram: Hashtag. Etiketler sayesinde satıcılar tarafından yüklenen içerikleri kolayca bulabiliyoruz ve etiketler satıcılar için de satışların artmasında büyük fayda sağlıyor. Etiketler aracılığıyla aradığımız özel tasarım birçok ürünü satan hesaplara ulaşabiliyoruz.?

Bireysel satıcılar yukarıdaki yöntemle satış yaparken, kurumsal kullanıcılar e-ticaret sitelerine ait ürünlerle ilgili bağlantı veya ödeme sayfasını gönderiyorlar. Her iki yöntemle de banka veya kredi kartı kullanımı yaparak ödeme yapmamız gerekiyor. Bazı satıcılar alternatif olarak kapıda ödeme seçeneği de sunabiliyorlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz