30 Temmuz Cuma 2021

Instagram bu sefer başka bir özelliği getiriyor


Instagram önerilen gönderiler özelliği

Instagram kısa süre içinde pek çok özellik ile gündeme geldi. Duyurulduğu kadarıyla Instagram önerilen gönderiler özelliği geliyor. Kullanıcıların Instagram üzerinde daha fazla vakit harcamasını isteyen Facebook, yeni bir özelliği daha devreye sokuyor. Instagram bu sefer de ‘’önerilen gönderiler özelliği’’ile dikkat çekiyor.

Instagram önerilen gönderiler özelliği

Instagram Home’un ürün müdürü Julian Gutman yeni özellik hakkında şunları söyledi:” Yeni özellik Keşfet sekmesi ile aynı içeriklere sahip olmayacak. Örneğin Uzay ile ilgili sayfaları takip eden bir kişi Önerilen Gönderiler sayesinde ana sayfada Uzay ile ilgili içerik görecek. Keşfet sekmesinde ise Fizik ile ilgili daha geniş kapsamlı içerikler yer almaya devam edecek. ”

Bu açıklamanın devamında ise Instagram’da daha fazla reklam içeriğinin yer alacağı aktarılıyor. Bir süre daha IGTV ve Reels sekmelerinde yer almayacak olan özellik, ilerleyen süreçte her iki sekmede de kullanıcıların karşısına çıkacak.

Instagram platformun içinde kullanıcıları tutmak için önce Hikâyeler özelliğini devreye sokmuştu, ardından çok yakın bir zaman önce Reels özelliğini de bünyesine ekleyen platform, böylelikle daha fazla kullanıcının daha fazla etkileşim içinde olmasını istiyor. Zaten eklenen özellikler de bu fikri kanıtlar nitelikte oluyor.

Instagram’da QR kod özelliği devreye girdi!

YAZAR: Nilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google play store

Play Store’dan yanıltıcı uygulamalara son verecek adım

Google, kendi bünyesindeki uygulamaların ye aldığı Play Store için çeşitli düzenlemeler yapıyor. Geçtiğimiz aylarda yanıltıcı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir