18 Mayıs Cuma 2018

Instagram’da ekran görüntünüzü alanları görebileceksiniz!


Instagram ekran görüntüsü alanların görüntülenmesini sağlayacak yeni özelliği test ediyor.

Yeni özellikle birlikte Instagram üzerinde paylaşılan hikayenin bir başkası tarafından ekran fotoğrafı çekildiyse bunu kullanıcıya haber verebilecek.

Özellik kullanıcılara eğer hikayelerinin ekran görüntüsü alındıysa bir uyarı gönderecek. Kullanıcılar, bunun dışında ekran görüntülerini kimin aldığını, hikayeyi izleyenlerin listesine giderek görüntüleyebilecekler. Fazla sayıda takipçisi olanlar için ise bir kolaylık bulunmuyor, onlar da aynı şekilde izlenme listelerinden görüntüleyebilecekler.

Ekran görüntüsü alanlara uyarı gidiyor

Ekran görüntüleri alan kişilerin ekranlarına düşen uyarıda ise: ”Bir sonraki sefer ekran görüntüsü alırsanız ya da hikayenin video kaydı yaparsanız, kaydını yaptığınız kişiye uyarı gidecek.” ibaresi yer alıyor.

Henüz özelliğin test aşamasında olduğunu söyleyen Instagram, özelliğin kişilerarası iletişime nasıl bir etki edeceğini test ettiklerini belirttiler. Test sonucunda olumlu verilere ulaşılırsa bu özelliğin kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter

Twitter trolleri artık tarihe karışacak

Geçtiğimiz ay herkese açık alanlardaki konuşmaların daha sağlıklı ilerlemesi için çeşitli yenilikler getireceğini duyurmuştu. Bunun …

Bir Cevap Yazın