Instagram nezakete davet ediyor!

0
178 Okunma

Instagram, kullanıcıları rahatsız eden profillerin sesini kısmaya devam ediyor. Sosyal medya devi, 800 milyon kullanıcısının paylaşımlarının ardından keyfinin kaçmaması için yeni yorum araçlarını yayınladı. Artık herkese açık Instagram hesabınız varsa, paylaşımlarınıza yorum atabilecek kişileri sınırlayabilirsiniz. Ayrıca hem herkese açık hem de kapalı hesaplar, istedikleri kişilerin paylaşımları altına yorum yapmasını engelleyebilecekler.

Bu özellik, Instagram’ın kötüye kullanımı engellemek için yürüttüğü çalışmalardan yalnızca biri. Instagram, ayrıca Arapça, Fransızca, Almanca ve Portekizce dillerindeki saldırgan yorumları engellemek için otomatik filtre özelliğini geliştiriyor. Şirket, bu özelliğin makine öğrenimi ile geliştiği için zamanla daha kullanışlı hale geleceğini belirtiyor.

Hesabınıza yapılan yorumu özelleştirin

Geçen yıl yorum deneyiminin yönetilmesine yardımcı olmak için bir takım araçlar yayınlayan Instagram, şimdi de pozitif bir yorum deneyimi yaşamaya yardımcı olmak adına yenilerini yayınlıyor. Hesabı herkese açık olan insanlar artık gönderilerine kimlerin yorum yapabileceğine karar verebilecek. Herkes, sadece takip ettikleri insanlar veya kendilerini takip eden insanlar gibi belirli kişi grupları seçilebilecek.

Hesapları gizli olan insanlar takipçilerinin, hesapları açık olan insanlar da herkesin yorum yapmasını engelleyebilecek. Yeni kalp şeklindeki etiketlerden oluşan koleksiyonu kullanarak fotoğraflar veya videolar görsel bir nezaket ifadesine dönüştürülebilecek. Birinin Hikayesinde nezaket etiketi görüldüğünde, kimin oluşturduğunu öğrenmek için üzerine tıklamak yeterli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz