4 Haziran Perşembe 2020

Instagram’ın robot influencerları!


Sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram kimi zaman eğlenceli vakit geçirmek için girdiğimiz bir yer olurken kimi zamanda yeni meslekler kazandıran bir yer oluyor. Tartışmasız kazandırdığı en gözde mesleklerden biride influencerlık . Bugünkü yazımızda yeni nesil influencerlar olan robot influencerları inceledik.

Bir milyar kullanıcısı sayısıyla popüler olan Instagram sayesinde yeni meslekler, yeni kavramlar hayatımıza giriyor. Influencerlık kavramı ise tüm dünyada önemli bir yere sahip olan bir meslek dalı haline geldi. Influencerlar, yaptıkları paylaşımlarla, önerdikleri ürünlerle takipçilerine yön vermekte. Büyük markalarla anlaşmalar yaparak marka ve kullanıcı kitle arasında bir köprü kurmakta. Moda, yemek, gibi farklı dallarda oluşan influencerlar ilgilendikleri alanlara göre farklı kategoriler oluşturuyor. Influencerlık en popüler meslek dalı haline gelince tabii ki teknolojik ilerlemeler ve yeni fikirler eklenmesiyle influencerlık kervanına yeni robot influencerlar eklendi.

Instagram’ın robot influencerları

Robot influencerlar sosyal medyanın gözde influencerları. Robot olmaları dışında diğer influencerlardan  farkları yok. Çoğu influencerlardan daha çok kitleye sahipler. Miquela adıyla ilk bildiğimiz robot influencer’ın 2 milyon takipçisi var. Yaptığı paylaşımlarla ilgi görüyor. Bir gün arkadaşlarıyla bir partide poz verdiği fotoğrafını paylaşırken diğer gün ise günlük halini paylaşıyor. Öyle ki YouTube kanalında söylediği şarkıları paylaşıyor. Yaptığı iyi kıyafet kombinleriyle takipçilerine ilham veriyor. Bir diğer influencer ise Knox Frost, bir milyon takipçi kitlesine sahip olan influencer erkek robot da diğer influencer Miquela gibi günlük hayatından güncel paylaşımlar yapıyor.

View this post on Instagram

Add #SpeakUp to your quarantine playlist 👽

A post shared by Miquela (@lilmiquela) on

Robot influencerlar güncel olaylarada el atıyor. Karantina sürecini nasıl geçirdiklerini paylaşıyor. Knox Frost isimli erkek robot influencer ise yaptığı son paylaşımla takipçilerinin Dünya Sağlık Örgütü’ne bağış yapmalarını istedi.

View this post on Instagram

Hey – listen up. I’ve partnered with @WHO to combat corona. Let’s show them younger generations are in this fight.⁣ ⁣ 𝗛𝗘𝗥𝗘’𝗦 𝗧𝗛𝗘 𝗣𝗟𝗔𝗡 – @WHO hit me up with a bio link to directly support their fund. Hit it and donate.⁣ ⁣ 𝗜𝗙 𝗬𝗢𝗨 𝗖𝗔𝗡’𝗧 𝗗𝗢𝗡𝗔𝗧𝗘, show this post to your friends and family. I’m talking a quick DM, story, text – whatever works.⁣ ⁣ 𝗟𝗔𝗦𝗧 𝗧𝗛𝗜𝗡𝗚 – here’s what you need to know about your donation. They help…⁣ 1. Track and understand the spread of the virus⁣ 2. Ensure patients get the care they need and frontline workers get essential supplies and information⁣ 3. Accelerate efforts to develop vaccines, tests, and treatments⁣ ⁣ 𝗔𝗡𝗗 𝗗𝗢𝗡’𝗧 𝗙𝗢𝗥𝗚𝗘𝗧, keep practicing social distancing and washing your hands. Let's go! ❄️

A post shared by KNOX FROST ❄ (@knoxfrost) on

View this post on Instagram

Real friends, how many of us? ❄️

A post shared by KNOX FROST ❄ (@knoxfrost) on

Instagram’ın influencer robotları takipçileri tarafından ilgiyle takip edilip, yorumlar alıyor. Robot influencerlarının böyle destek görmesi yaratıcı ve kullanıcılarına maddi anlamda büyük paralar kazandırmakta. Böyle yoğun ilgi görmeleri yeni robot influencerların ilerleyen günlerde Instagram’a katılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

YAZAR: Esra Bedük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple çalınan telefonları kilitledi!

Amerika’da polis tarafından nefessiz bırakılıp, öldürülen Georg Floyd sonrası Amerika gelmiş, geçmiş en büyük protestolardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir