Instagram ve Whatsapp kullanıcılarına yeni özellik geliyor

0
370 Okunma

Aldığımız bilgilere göre Instagram ve Whatsapp kullanıcılarına yeni özellik yakında geliyor.

Geçtiğimiz Ekim ayında Facebook, Instagram hikayelerinin kullanılabilirliğini arttırmak için birçok yenilik getirdi. Bunlardan biri Instagram hikayelerinizin direkt olarak Facebook sayfanızda görünmesini sağlamaktı. Şu sıralar kullanıcılarının hikayelerini Whatsapp durumları olarak Instagram üzerinden Whatsapp’a nasıl direkt olarak yükleyebileceklerinin çalışmalarını yapıyor.

Instagram’ın sözcüsü , ”Biz her zaman Instagram’ı ilerletebilecek, daha iyiye götürecek yolları deniyoruz ve kullanıcıların anlarını sevdikleriyle daha kolay paylaşmalarının yollarını arıyoruz” diye belirtti.

Görüntü internete sızdı

Hala test aşamasında olan bu yenilikle birlikte hızlı mesaj uygulaması Whatsapp, üçüncü parti uygulamalarıyla beraber çalışmaya olanak sağlıyor.Kullanıcılar bu uygulama sonrasında hikayelerini Instagram’ın paylaşma penceresi üzerinden Whatsapp’a gönder seçeneğiyle hesaplarına kolay ve hızlı şekilde aktarabilecekler.

instagram ve whatsapp
Internete düşen yukarıdaki görüntüye bakacak olursak, normal Instagram hikayesini sol tarafta görüyorsunuz ancak sağ tarafta ise Whatsapp hesabına gönderilen aynı hikayenin sağ alt tarafındaki Instagram butonunu görebiliyoruz.

Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram’a hikaye özelliğinin gelmesi Snapchat kullanımının azalmasına hatta tehlikeye girmesine neden olmuştu. Şimdi gelecek bu yeni özellik ile başarıyı pek yakalayamayan Whatsapp hikaye paylaşma özelliği popülerleşecek mi ileride göreceğiz. 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz