18 Ağustos Pazar 2019

Instagram’a yeni müzik özelliği geliyor!


Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram, geliştirdiği yeni müzik özelliği ile gündemde. Normalde hepimiz hikayemizi paylaşırken sevdiğimiz bir şarkıyı eklemek istiyorsak, arkadan şarkımızı açar, bir yandan da kayıt yapardık. Instagram ise bunu artık bir özellik olarak kendisine ekliyor.

Instagram’a nasıl müzik eklenecek?

Bundan böyle hikayemizi eklerken kaydet butonunun yanında bulunan eklentilerin arasında ‘Müzik’ seçeneğini de göreceğiz. Aynı zamanda eklediğimiz parçanın bilgilerini de ‘Sticker’ kısmından bulunan yeni müzik stickerı ile hikayemizde paylaşabileceğiz. Şarkılar için ise Instagram’a ait ayrı bir şarkı kütüphanesi olacak.
Yeni güncelleme Instagram Version 51 ile gelecek ve bu özellik şimdilik sadece iOS cihazlarında, belirli ülkelerde kullanılacak. Instagram ekibinin yayınladığı açıklamaya göre kısa bir süre sonra bütün ülkelerde ve Android cihazlarda da kullanılabilecek.

YAZAR: İrem Ararat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uçaklarda sanal gerçeklik dönemi başlıyor

Havayolu şirketleri uçuşlarda yolcuların en iyi şekilde vakit geçirebilmesini sağlamak için eğlence sistemlerini çok daha …

Bir Cevap Yazın