19 Eylül Perşembe 2019

Instagram’dan güvenliği arttıracak yeni adım!


Facebook ile gündeme gelen veri güvenliği hakkında sosyal medya hesapları yeni güncellemeler yapmaya başladı. Instagram, çıkan haberler ile kullanıcılarından olumsuz tepkiler alan Facebook’un yaptığı hataya düşmemek için yeni bir güncelleme yaptı.

Instagram aynı hataya düşmeyecek!

Instagram

Sosyal medya platformları sadece kendi geliştirdiği uygulamalar ile değil, 3. parti yazılımlar ile bağlantı kurabiliyor. Facebook‘da aynı yöntemle bilgilerin çalınmasına sebep olan API‘lerden bazıları güvenlik nedeni ile Instagram tarafından engellendi. Tamamen bilgilerinizin güvenliği korumak için yapılan bu güncelleme hakkında her hangi bir bilgilendirme yada duyuru yapılmadı.

Toplam ping atma sayısı 5.000 iken, gelen kısıtlama ile bu sayı 200’e kadar düşürüldü. Bu sayede 3. parti yazılımlar artık kullanıcıların bilgilerine istediği gibi erişemeyecek. En başta beri alınması gereken bu önlemlerin, Facebook skandalı sonrası geliştirilmiş olması geç kalınmış bir önlem olarak görülüyor.

 

 

YAZAR: Ayşenur Ünsal

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram sizin yerinize paylaşım yapacak

Instagram kullanıcı sayısı 1 milyar seviyesine doğru yol almaya devam ederken, kullanıcılara yeni özellikler sunulmaya devam …

Bir Cevap Yazın