15 Ekim Salı 2019

Instagram’dan zararlı fotoğraflara sansür!


Milyonlarca kullanıcısı bulunan Instagram tehlikeli fotoğraflara savaş açmış durumda. Facebook kanatlarındaki sosyal medya platformu zararlı bulduğu fotoğrafları kısıtlama kararı aldı. Daha önceden belirli fotoğraflar bu sınırlamaya tabi tutuluyordu. Ancak yeni uygulama intihar ve kişinin kendine zarar veren görüntüleri üzerine getirildi. Instagram fotoğraflar konusunda neler yapacak?

Şirketin yeni kararında genç yaşta intihar eden Molly Russel etkili oldu. 14 yaşındaki gencin Instagram ve Pinterest’te gördüğü görüntülerin ardından bu kararı aldığı söyleniyor. 

Kişinin kendine zarar verdiği görüntüler artık ‘duyarlılık ekranı’ arkasına gizlenecek. Instagram fotoğraflar için alacağı bu önlemin yanı sıra intihar ya da kendine zarar verme eğiliminde olan kişilere de destek verecek. Şirket ayrıca ‘mühendisler ve eğitimli içerik kontrolcüleri’ için yaptığı yatırımlarını artıracak. Bu sayede, bahsi geçen içerikleri tespit etmek de kolaylaşacak. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Türk kadını plastik canavarı bakteri geliştirdi

Dünyadaki plastik atıkların sadece yüzde 9’u geri dönüştürülüyor. Yapılan araştırmalara göre Türkiye‘de plastik ham maddelerin …

Bir Cevap Yazın