Instagram’dan yeni özellik!

0
411 Okunma
Instagram’ın Yakın Arkadaşlar Canlı Yayın Özelliği

Instagram, kullanıcı deneyimini daha da kişiselleştirmek ve güvenli hâle getirmek için yeni bir özellikle karşımızda. Instagram’ın yakın arkadaşlar canlı yayın özelliği neler sunacak? İşte ilgili haberin detayları…

Instagram’ın yakın arkadaşlar canlı yayın özelliği açık ve gizli hesaplarda nasıl olacak?

Haziran ayında kaydırarak geçilemeyen reklamları test ettiğini duyuran Instagram, şimdi de kullanıcılarına daha özel ve sınırlı bir grupla paylaşım yapabilme imkânı sunuyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların daha samimi ve özel içerikler paylaşmalarına olanak tanıyacak. Artık Instagram kullanıcıları, hesaplarını herkese açık tutmalarına rağmen sadece belirledikleri yakın arkadaşlarına özel canlı yayın yapabilecekler. Bu sayede kullanıcılar, sadece belirledikleri yakın arkadaşlarıyla canlı yayınlar düzenlemiş olacaklar.

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar Canlı Yayın Özelliği

Açık hesaplara sahip kullanıcılar, bu yayınları sadece seçtikleri yakın arkadaşlarına açabilecekler. Gizli hesaplar ise tüm takipçilerine değil, yalnızca belirlenen yakın arkadaşlarına bu yayını açabilecek. Canlı yayına katılabilecek kişi sayısı ise kullanıcı ile birlikte en fazla üç kişi olarak sınırlandırılmış.

Instagram bu yenilikle, kullanıcıların daha samimi ve güvenilir içerikler paylaşmalarını hedefliyor. Örneğin; farklı öneriler paylaşmak isteyen bir kullanıcı, bu önerilerini sadece yakın arkadaşlarıyla paylaşabilir durumda olacak.

Instagram’a yeni özellik: Kullanıcılar memnun kalmayacak!

Bu adım, Instagram’ın platformu daha kişisel ve güvenli hâle getirme çabalarının bir parçası olarak değerlendiriliyor. Geçtiğimiz zamanlardaki güncellemelerle kullanıcılar, gönderilerini sadece yakın arkadaşlarına gösterme veya sadece yakın arkadaşları tarafından gelen etkileşimleri filtreleme gibi özelliklere sahipti. Şimdi ise, canlı yayınlarda bu kişiselleştirme ve güvenlik önlemleri devreye giriyor.

Güncellemenin görsel olarak nasıl görüneceğini merak edenlere ise; yakın arkadaş listesinde yer alan kullanıcılar, canlı yayın başlatıldığında tıpkı hikâyelerde olduğu gibi yeşil renkli bir çerçeve görecekler.

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar Canlı Yayın Özelliği

Instagram’ın bu yeni özelliği, kullanıcıların daha küçük ve daha özel bir kitleyle iletişim kurmalarını sağlarken, güvenilir çevreleriyle daha samimi bir şekilde etkileşimde bulunmalarına olanak tanıyor.

Peki kullanıcısı olduğunuz bu uygulamaya gelen yeni özellik hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Kişiselleştirilmiş bir özellik olduğunu düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorumlar kısmında belirtebilirsiniz…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz