14 Ağustos Pazar 2022

iOS 11 yeni emoji seti yolda!


Günlük hayatta hemen her platformda en çok kullandığımız iletişim yöntemlerinden biri emojiler. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlarda imdadımıza koşan emojilere ise Apple kullanıcıları için yenileri ekleniyor. Apple, geçtiğimiz temmuz ayında iOS, macOS ve watchOS için yeni emojilerin geleceğini müjdelemişti. iOS 11.1’in beta 2 versiyonuyla artık bu emojilere kavuşuyoruz.

iOS 11 emoji tarafında hayli güzel işler çıkartacak gibi. İşletim sisteminin sorunlu çıkışının arıdından, özellikle iPhone kullanıcıları tarafında ciddi tepki toplamıştı. Bu tepki devam ederken, Apple da yeni mobil işletim sistemi için yenilikler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda yepyeni iOS 11 emojileri tanıtıldı.

Beta 2  sürümüyle hayatımıza dahil olacak

Apple’ın bu yeni emojileri iOS 11.1‘in beta 2 sürümünde geliştiriciler ve betayı deneyimleyenler için kullanıma sunulacak. Önümüzdeki hafta geçilecek olan beta 2 sürümüyle beraber hayatımıza dahil edilen yeni emojiler de yazılım güncellemesi tamamlandığında tüm kullanıcılar için açılacak.

Yeni emojilerin gelecek hafta yayınlanacak watchOS 4.1 beta 2 ve macOS 10.13.1 beta 2 sürümünde de yer alması bekleniyor. Nesli tükenmiş hayvanların yanı sıra fantezi dünyasına da el atan Apple Zombi ve Elf emojileri ekleme kararı almış. Zombi emojisi Taht Oyunları hayranları tarafından ‘ak gezen‘ olarak da kullanılabilir gibi duruyor. Elf emojisi ise Legend of Zelda oyunundaki Prenses Zelda’nın kuzeni olabilir.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG InsaView buzdolabı Türkiye’de satışa çıktı

LG InstaView Door-in-Door Buzdolabı 2022 serisi Türkiye’de satışa çıktı. LG ThinkQ ile uzaktan yönetilebilen akıllı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.