10 Ağustos Çarşamba 2022

iPhone gizli özelliği aktif hale getirildi! Apple’dan önemli bir adım

Porto’da meydana gelen felaket sonrası İphone’larda gizli tutulan bir özellik devreye sokuldu ve bölgedeki halk iletişim için Google’ın ücretsiz internetini kullanma hakkına sahip oldu.


iphone gizli özelliği

iPhone gizli özelliği doğal afet için Apple tarafından aktif hale getirilince İphone kullanmanın ne kadar fark yarattığını görmüş olduk. Porto Riko’da yaşanan büyük Maria kasırgasının ardından dünya devi teknoloji şirketleri bölge için yardım kampanyaları başlatılıyor. Türkiye’de meydana gelen afetler için hiçbir şirket yardımda bulunmamıştı ama konu batı olunca yardımlar üst üste gelmeye devam ediyor. Bölgeye yardım götüren şirketlerden biri olan Google, Project Loon ile balonlara bağladığı istasyonlarla halka ücretsiz internet sağlıyor.

Project Loon kapsamında Apple’da harekete geçti ve şimdiye kadar herkesten gizli ve kilitli tuttuğu LTE band 8’i aktif hale getirdi. Böylece Porto Riko’daki kazazedeler ve sevdiklerine ulaşmak isteyenler bu bant üzerinden balonlara bağlanabileceklerini gördüler. Teknoloji şirketlerinin yıllardır telefonlarında gizli tuttukları özellikleri böylece görmüş olduk ki bu anlamda hepsinin işe yarar özellikleri çok net bir şekilde görünüyordu.

İPHONE KULLANANLAR BU ÖZELLİĞİ ÇOK SEVDİ

iPhone cihazların etkilendiği bu kilitli özellik sayesinde yoğunluk altındaki veri trafiği rahatlarken, kullanılar ise hızlı mesajlarla çevrelerini kolaylıkla uyarabilecekler. iPhone 5c ve sonrasında çıkan tüm iOS 10 ve üzeri iPhone akıllı telefonlar Band 8 standartlarını kullanabilecek yazılıma ve donanıma sahiplerdir.

LTE Band 8 standardı operatörler için 9000 MHz frekans aralığını destekliyor ve bu sayede kullanılan servisler için büyük bir rahatlama sağlanıyor. Tüm desteklenen iPhone cihazları için gelen bu güncelleme otomatik olarak aktif oluyor ve Band 8 LTE’ye bağlanıyor.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Disney+ hız kesmiyor! “Dünyayla Benim Aramda” yayın tarihi belli oldu

Türkiye için yeni bir Dijital içerik platformu olan Disney+, yerli içeriklerini arttırmaya devam ediyor. Platformun …

1 yorum

  1. murat yalçınkaya

    zekice

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.