13 Temmuz Pazartesi 2020

İş hayatında yapay zeka teknolojsinin avantajları!


Yapay zeka (AI), sayısız alanda çalışan deneyimini  artırıyor. Daha motive olmuş çalışanlar ve yüksek üretkenlik artık kaçınılmaz  son!  Ofiste harcanan zamanı azaltarak çalışanlar içinde hayat artık çok kolay!

İş yerinde AI tabanlı çözümlerin  faydaları anlatmakla bitmiyor!

 

AI çalışanlarınıza motive ve üretkenlikte yardımcı oluyor!

 AI, zaman dalış faaliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor!

Yapay zeka zaman israfını önlemek için çözüm olarak  hızlı sonuçların elde edilmesini sağlıyor. Akıllı hizmet imkanı sağlıyor. Böylece çalışanlar için hayat kolaylaşıyor. Çalışan memnuniyeti artıyor. Kim böyle bir yerde çalışmak istemez ki! Bilişim Teknoloji servisindeki temsilcileri arasındaki soru-cevap oturumlarının sıkıntıya düşmesini önlemek için kullanılıyor. Yapay zeka sohbet kutuları , insan etkileşimi ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak süreci en aza indirgiyor. Geleneksel Bilişim Teknoloji desteği olmadan sorun çözülemeyecek olduğunda sorunu yalnızca Bilişim Teknoloji ekibi kısa bir süre çözebiliyor.

AI ekip çalışması ve işbirliğini kolaylaştırıyor!

Nasıl bir işte çalışacağımız kadar hangi ekiple çalışacağımız da oldukça önemli. AI, doğru kişileri doğru takımlara yerleştirmede yardımcı oluyor. Makine ölçekli veri analizi ile  daha uyumlu olan ekip yapıları oluşturmaya yardımcı oluyor.

 AI çalışanının motivesini ölçmede başarılı!

Hangi çalışan istemez ki kendi ruh halinin işletmeler tarafından önemsenmesini. Veriler ve tahmine dayalı analizler, işletmelerin çalışanlarını motive eden şeyleri anlamalarına yardımcı oluyor. Böylelikle  bireysel işçilerin güçlü yönlerinin hem çalışanlar hem de şirket lehine oynayacak şekilde yol izlemelerine yardımcı oluyor.

AI çalışanların yeni becerileri daha hızlı oluşturmasına yardımcı oluyor!

Herkesin kişiselleştirilmiş kariyer planları ve eğitim programları farklıdır.  AI, çalışan performansı hakkında bir dönem boyunca toplanan verilere göre uyarlamak için kullanılabilir. Bu şekilde, her bir çalışanın özel ihtiyaçlarına doğrudan ulaşacaktır. Bu, çalışanların daha kısa sürede yeni beceriler geliştirmelerine ve böylece çalışan memnuniyetini artırmaya yardımcı olacaktır.

İş yerinde AI tabanlı çözümlerin teşvik edilmesi, işletmelerin göz önünde bulundurması gereken uygun bir yatırımdır!

YAZAR: Serap Uygur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy Buds Live

Samsung’un yeni kulaklığı Galaxy Buds Live

Samsung’un fasulye görünümünde tasarladığı Galaxy Buds Live kulaklığı için üç farklı renk seçeneğinin olacağı ortaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir