Kadınlar için giyilebilir kamera: FrontRow

0
332 Okunma

Bir konserde, spor karşılaşmasında, mezuniyet töreninde veya düğünde, o anı kaydetmek için bazen her şeyi bir ekranın ardından görmek zorunda kalabiliyorsunuz. FrontRow adlı giyilebilir kamera ise elleriniz serbest bir biçimde hayatı kaçırmamanızı ve paylaşmanızı sağlayacak.

Ubiquiti Labs tarafından geliştirilen FrontRow giyilebilir kamera, başta da belirttiğimiz gibi anı yakalamanıza ve paylaşmanıza yardımcı olmayı hedefliyor. Hem de bunu yaparken akıllı telefonda olduğu gibi ekrandan kadrajınızı takip etme gibi bir derdiniz olmuyor çünkü bunu elleriniz serbest olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

FrontRow ile anı hem yaşayın hem de kaydedin!

Tasarımıyla bir cep saatini andıran FrontRow, 2 inç boyutunda bir dairesel ekrana sahip. Ürün üzerindeki iki kameranın birisi ekranın üzerinde arkadayken, diğeri ise ön tarafta konumlandırılmış. Yan taraftaysa bir güç düğmesi ve kaydı başlatıp durdurmanızı sağlayacak bir medya düğmesi bulunuyor.

Bir aktivite sırasında medya tuşuna basıp FrontRow’un kayda başlamasını sağladıktan sonra  ürün fotoğraf veya video çekimine başlıyor. Birincil kameranın 140 derecelik açıya sahip olduğunu belirtelim. Mikrofonlar ise sesi yakalarken, hoparlörle çektiğiniz içerikleri sesli olarak oynatabiliyorsunuz. Giyilebilir kamera iOS ve Android desteği ile birlikte geliyor.

Hızlı şarj teknolojisi sağlıyor

Android tabanlı olan FrontRow, dokunmatik ekranı ile Facebook LiveYouTube Live ve Twitter için de destek sağlıyor. Bu uygulamaları çalıştırarak akıllı telefonunuza gerek kalmadan anında yayına başlamanız mümkün.Ek olarak, ürünün Hikaye Modu adını verdiği özellikle siz hareket ederken FrontRow otonom olarak her saniye görüntü yakalıyor ve birinci kişi bakış açısıyla gününüzün veya bir etkinliğin harika bir görüntü koleksiyonunu sizin için toplamış oluyor.

48 saatlik bekleme süresi bulanan FrontRow, Hikaye Modu’nda 16 saat ve canlı yayınlar içinse 2 saatlik kullanım ömrü sağlıyor. Şarj işlemiyse USB Type-C portu üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Hızlı şarj teknolojisi sayesinde bu şarj süresinin yaklaşık 20 dakika sürdüğü ifade edilmekte. FrontRow giyilebilir kameranın 400 dolar fiyat etiketiyle yurt dışında satışına başlanmış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz