18 Ağustos Perşembe 2022

Kadınlara özel teknoloji ve sağlık sayfası kapatıldı!


Facebook, kadınlara özel kürtaj hapı Facebook topluluğunu, uyuşturucu madde pazarlanması gerekçesiyle kapattı. Facebook’un bu kararı olay olurken, sayfanın yönetileri de dava yoluna gitmeye karar verdi.

Doktorlar ve kadınları buluşturan sayfa engellendi

Amsterdam bazlı Women on Web dünya üzerindeki kadınları bilinçlendirmek üzerine oluşturulmuş bir organizasyon. Söz konusu Facebook sayfasında ise, doktorlar dünyanın dört bir yanındaki kadınları kürtaj hapları konusunda bilgilendiriyor. Kendi görüşlerine göre, Women on Web, kadınların yanında yer alıyor ve onların bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlıyor.

İnternet ve sosyal medya üzerinde faaliyet gösteren Women on Web, Dünya Sağlık Örgütü ile de beraber çalışıyordu.

Ocak 2012’de Facebook kural dışı olduğu gerekçesi ile söz konusu grubun fotoğrafını kaldırmıştı. Şimdiyse uyuşturucu suçlaması ile grup tamamen ortadan kaldırıldı. İlk olayda fotoğraf özür dilenerek geri getirilmiş olsa da, sosyal medya devi Women on Web’in iletişim çabalarına hiçbir şekile cevap vermiyor.

Olayın nasıl sonuçlanacağı ise tam bir merak konusu olmuş durumda.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 18 Ağustos aktüel kataloğu PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 aktüel kataloğu bu hafta yine capcanlı. Her türden ürünün bulunduğu katalogda uygun fiyatlı teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.