Kadınların hayatını kolaylaştıran 5 mobil uygulama

0
784 Okunma

Gün içinde yoğun temponuz nedeniyle yorgun düşüp kendiniz ilgili önemli detayları unuttuğunuz oluyor mu? Oysa hızlı geçen ve değişen günlük temponuz gibi teknoloji de sürekli yenileniyor ve size birçok konuda yardımcı oluyor. Bunu da en başta her yeni gün, hem iOS hem de Android uygulama mağazalarında bulunan mobil uygulamalar sayesinde yapıyor. İşte, bu mobil uygulamalar arasından sizin için seçtiklerimiz…

Regl dönemlerinizi hatırlatıyor – Clue

Kadınların her ay düzenli olarak “Acaba hangi gündü?” diye sordukları soruların başında geliyor regl dönemi… Clue adını taşıyan mobil uygulama tam da bu sorunun netlik kazanması için tasarlanmış. Uygulama, bir sonraki adet döneminizin, PMS’inizin ne zaman başlayacağını tahmin ediyor, hamile kalmanız muhtemel günleri size hatırlatıyor. Uygulama, iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Doğum kontrol hapı kullanıyorsanız – myPill

Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar, ilaçlarını bir gün bile aksatmamalılar. Bu önemli detayı unutmamak için ise myPill uygulaması devreye giriyor ve doğum kontrol hapı kullanan kadınların haplarını düzenli olarak almasını hatırlatıyor. Uygulama size günlük hatırlatmalar sunuyor ve adet döngünüzü de takip ediyor. Uygulamayı iOS ve Android uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

Kuaföre gitmeden önce ona danışın – Hair Color Booth

Kadınlar için en radikal kararlardan biri saçlarında değişiklik yapmaktır. Saçlarında beğenmedikleri herhangi bir değişiklik onlar için hayatı kabusa çevirebilir. Hair Color Booth, kuaföre gitmeden önce aklınızdaki sorulara cevap verebilecek ve hatta en yakın arkadaşınızdan bile size daha dürüst olacak bir uygulama. Hair Color Booth, hayalini kurduğunuz saç rengini telefondan size gösteriyor ya da diğer alternatifleri de sunuyor. Size ise Hair Color Booth sayesinde saç renginize karar verip kuaförün yolunu tutmak düşüyor. Bu mobil uygulama da iOS ve Android uygulama mağazalarında bulunuyor.

Meme kontrollerinizi aksatmamanız için – Check Yourself!

Günümüzde her 8 kadından 1’i meme kanseri tehdidiyle karşı karşıya kalıyor. Artık çok sık karşılaşmaya başladığımız bu hastalığa karşı önlem alınması hayati önlem taşıyor. Check Yourself! isimli uygulama da aylık olarak hatırlatmalar sunarak kadınların kendilerini kontrol etmesine yardım ediyor. Uygulamaya iOS ve Android uygulama mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Akıllı alışveriş dostu -Expense

Kadınların en büyük tutkularının başında alışveriş yapmak geliyor. Öyle ki alışveriş yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamayan kadınlar, konu bütçe hesaplamasına geldiğinde anlık şoklar yaşayabiliyorlar. İşte böyle önemli ve hassas şaşkınlıklar yaşamamanız için Expense uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama için şu işlemleri yapmalısınız: Önce aylık gelirinizi giriyorsunuz. Harcama yaptıkça uygulamaya işliyorsunuz. Tüm bu işlemlerin sonunda ise akıllı alışveriş yapmayıp, neden ayın sonunu getiremediğinizi öğreniyorsunuz.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz