Kanserli çocuklar için akıllı ördek tasarlandı

0
179 Okunma
akıllı ördek

Sayısız ürünün tanıtıldığı CES 2018 fuarında sunulan ürünlerden biri de, robotik oyuncak ördek My Special Aflac Duck idi.

Kanser hastası çocuklarının hastalığını tedavi süresince onlara yardım etmesi için tasarlanan My Special Aflac Duck, Aflac ve robotik oyuncak şirketi Sproutel işbirliğinde üretildi. Yanaklarında, kanatlarında ve sırtında 5 farklı sensör bulunan oyuncak, RFID (Radyo frekansı kullanarak nesneleri tekil ve otomatik olarak tanıma teknolojisi) etiketleri ile birlikte geliyor.

Çocuklar sarıldığında bunu hissedebilen akıllı oyuncak aynı şekilde onlara sarılabiliyor. Çocukların aynı zamanda oyuncağın göğsünde yer alan emoji disklerinden birine dokunarak nasıl hissettiklerini aktarabiliyorlar. Ördeğin çıkarılabilir kürkü ise yıkanabilmesine olanak sağladığı için hastanenin bakteri ve mikroplarından arınmasını sağlıyor.

IV modu ile çocukları sakinleştiriyor

akıllı ördek

Aksesuar çantasının içinde IV seti de bulundurması sayesinde kemoterapileri boyunca ilaç tedavilerini akıllı ördeğe hissettirebiliyorlar ve böylece ördek, çocukların tedavi boyunca daha az korkmalarına yardım edebiliyor. IV modundayken öredeğin başı yumuşak kalp atışları yaparak çocuğu daha da sakinleştirip nefes alışlarını düzenliyor.

Bütün bunların dışında kullanıma sunacağı uygulama üzerinden çocukların mutlu olacakları mekanların ses efektlerini sunabilen oyuncak, eğlence parkı, yağmur ormanları gibi birçok yerin sesini çalarak hastane odasındaki çocuğu bulunduğu ortamdan sanal olarak başka bir ortama götürebiliyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz