Kelime Tatlısı popülerliğini koruyor!

1
265 Okunma

Mutfak konsepti ile 24 Haziran da Google Play ve Apple Strore’dan yayımlanan oyun Kelime Tatlısı. Bu Türk yapımı yeni mobil oyunda 300’den fazla bölüm ve 1000’den fazla kelime yer alıyor. Kullanıcılar bir yandan eğlenip bir yandan da kendilerini geliştirme fırsatı yakalıyor.

Oyunda size öncelikli olarak karışık harfler veriliyor. Bu harflerden oluşacak doğru kelimeleri kutulara yerleştirmeniz gerekiyor. Cevapta olmayan ama anlamlı kelimeler ise size ekstra özellik olarak geri geliyor. Ne kadar çok kelime bulursanız o kadar hızlı ilerleyebiliyorsunuz.

Bu oyuna bağımlı olacaksınız: Causality

Kelime Tatlısı iOS ve Android kullanıcılarının ilgilisini bekliyor

Moralabs’in Unity ile geliştirdiği oyun, harflerden kelime oluşturma temeline dayanıyor. Oyunculara bir tabak içinde karışık halde sıralanmış harfler veriliyor. Bu harflerden farklı ve en önemlisi anlamlı kelimeler yaratılması bekleniyor. Bu kelimeler tepsideki kutulara yerleştiriliyor. Fakat oluşturabileceğiniz kelimeler tepsideki boşluklarla sınırlı değil. Tepside olmadığı halde hala anlamlı olan kelimeler oyun içinde ekstra kelime olarak kabul ediliyor.

 

Oyun boyunca kazandığınız taş miktarına göre ipuçları satın alabilir ve oyunda hız kazanabilirsiniz.Tahmin edebileceğiniz üzere bölümler kolay bir şekilde başlıyor ancak ilerledikçe daha zor bir hal alıyor. Bu sebeple ekstra kelimeler bulup taş kazanmak ardından bu taşları ipucu almak için kullanmak oldukça önemli bir hal alıyor. Üstelik bu oyunu internet bağlantınız olmadan da oynayabiliyorsunuz.

Oyun, iOS’ta 8.0 veya üst sürümünü gerektirirken, iPhone, iPad, iPod touch ve Android ile uyumlu. Kelime Tatlısı’na dair teknik detayları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Kelime Tatlısı ile kelime oluşturma

Kelime Tatlısı oynarken elinizi hiç kaldırmadan rahatlıkla kelimeleri oluşturabilir. Ayrıca oluşturduğunuz kelimeleri görebilirsiniz.

  • Bulmacayı çözme
  • Oyuna başladığınızda bir ya da birkaç kelimeden oluşan kelime öbeği verilen harflerden bulmanız isteniyor. Bulmacayı sürdürmek için gerekli tüm kelimeleri bulmalısınız.
  • Ekstra kelime özelliği
  • Sizden istenilen kelimeler dışında yeni anlamlı kelimeler bularak da taş kazanabilirsiniz.
  • İpucu özelliği
  • Sahip olduğunuz taş miktarına göre dilediğinizce ipucu kullanabilirsiniz. İpucu kullanarak hızlı bir şekilde bulmacaları çözebilir takıldığınız kelimeleri de ipucu yardımı ile geçebilirsiniz.
  • İnternet olmayan yerde oynama özelliği
  • Ayrıca Kelime Tatlısı’nı istediğiniz yerde internet problemi olmadan oynayabilirsiniz.

 

 

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz