Kendi lambanızı tasarlamak ister misiniz? İşte en kolay yolu

1
467 Okunma

Bir parça kağıdı, elektrik iletebilen boya ve bir aydınlatma kartı ile dokunmaya duyarlı bir lambaya dönüştürmek mümkün! Kickstarter‘da fonlanmakta olan Electric Paint Lamp Kit (elektrik boyası lamba kiti), kullanıcılarına bu imkanı sunuyor. Lamba yapım seti Electric Paint Lamp Kit; bir parça kağıt, iletken boya ve bir aydınlatma kartı ile kullanıcıya kendi lambasını 3 basit adımda tasarlama imkanı tanıyor.

Elektrik boyası lamba kiti ile kullanıcının bir kağıdı lambaya dönüştürmek için 3 basit adımı yerine getirmesi yeterli; boya, fişe tak, çalıştır! Seti kullanarak 3 ayrı türde lamba yapmak mümkün. Üstelik herhangi bir araca, yazılım bilgisine ve özel bir yeteneğe sahip olmaya gerek yok. Kendi lambasını veya hediye edeceği lambayı kendisi tasarlamak isteyenler için inanılmaz keyifli bir set.

Electric Paint Lamp ile kendi lambanızı tasarlayın!

Lambanızı kontrol etmek için boyayarak dokunmaya duyarlı siyah düğmeler yaratmanız gerekiyor. Bu düğmeleri yaratmak için kitin içinde bulunan örneklerden faydalanabilirsiniz veya tamamen kendi yaratıcılığınız doğrultusunda düğmeler yaratabilirsiniz. Ancak anladığım kadarıyla bu düğmelerin şeklinin, elinizle lambayı açıp kapamak için yapacağınız kontrol jestlerine uygun olması gerekiyor.

Touch (dokunma), Dimmer (kısma) ve Proximity (yakınlık) şeklinde sıralanan 3 lamba türü de elektrik boyasının ve Light Up Board’un (aydınlatma kartı) farklı yeteneklerini ortaya koyuyor. Kontrol düğmelerinin boyası kuruduktan sonra, Light Up Board’u (aydınlatma kartı) tıpkı iki yapboz parçasını birleştirir gibi basit bir şekilde kitin içinden çıkan kağıt şablonun içine yerleştiriyorsunuz.

Electric Paint Lamp Ki ile ilgili görsel sonucu

Bu kartın kenarında bulunan USB girişe Mikro USB kablosunu takıyorsunuz ve dizüstü bilgisayar, telefon şarjı veya harici bir güç kaynağından  güç almasını sağlıyorsunuz. Böylece kartta bulunan 6 adet LED ampül çalışma masanızı aydınlatmaya hazır hale geliyor. Böylece; evde, ofiste ya da atölyede rahatlıkla kullanabileceğiniz sade bir lambanız oluyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz