Ütü alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna flaş yanıt

0
3.550 Okunma
Ütü, bir evin olmazsa olmazı fakat tüm kadınların da çilesi aynı zamanda. Zevkli, pratik ve yorulmadan ütü yapmak, tamamen aldığınız ürünün kalitesiyle ilgili diyebiliriz. Peki gömleklerdeki kırışıklıkların ilacı olan marka hangisi, pantolonda uzman olan hangisi? Tabanının kayganlığı mı önemli, buhar gücünün yüksekliği mi?
Bir ütüden esas beklentiniz ne olmalı? Bu sorunun cevabı kesinlikle buhar gücü. İyi buhar vermesi ve bunun karşılığında kırışıklıkları kolaylıkla açabilme özelliği, ütü seçiminde en belirleyici olan faktör diyebiliriz. Reklamlarda en çok vurgulanan ‘taban kayganlığının’ ise bilinenin aksine çok önemi yok. Buhar gücü ne kadar fazlaysa ve ütü ne kadar hafifse, taban da o kadar kaygan oluyor.

Kalabalık bir aile iseniz buhar kazanlı ütü alın!

Eğer ütülenmesi gereken çamaşır, haftada iki kez biriktirebileceğiniz kadar çoksa, buhar kazanlı ütü almanız oldukça mantıklı. sık aralıklarla, az çamaşır ütüleyenlerdenseniz, en doğru ürün normal buharlı ütü. Çünkü buhar kazanlının hem maliyeti yüksek, hem de pratik değil. Kararınız buhar kazanlıdan yanaysa, önce buhar gücü ve watt cinsinden enerji tüketimine bakmalısınız.
 Keten, ipek ve jean gibi kumaşlarda, buhar gücüne ihtiyaç daha fazla. Ama dolabınızdaki ağırlık sentetik ürünlerdeyse, normal ütülerdeki buhar gücü, size yeter. Normal ütülerde istenen enerji ise, 1600 W civarında. Buhar kazanlı ütüler, kırışıkların çözülmesinde hala en etkili yöntem olarak görülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz