17 Ağustos Cumartesi 2019

Kendini temizleyen akıllı elektrik süpürgesi!


Ev temizleme işi artık yalnızca insanların üzerinde değil. Bunun için akıllı elektrik süpürgeleri çıktı ve artık insanlar iş yükünü robotlarla bölüşüyor. iRobot da bu pazarda faaliyet gösteren markalardan biri. Markanın yeni Roomba i7+ modeli insanlara yardımcı olma görevini bir üst seviyeye daha taşıyor ve kendi çöp torbasını boşaltabiliyor. Akıllı elektrik süpürgesi evi temizleme işini bitirdikten sonra topladıklarını duvara sabitlenmiş istasyona götürüyor ve boşaltma işini gerçekleştiriyor. Bu istasyonun belirli aralıklarla temizlenmesi ise hâlâ insanların görevi.

Kendini temizleyen akıllı elektrikli süpürgesi bu özelliği ile rakiplerinin önüne çıkıyor. Ayrıca öğrenme yeteneğine de sahip olan makina birkaç temizlikten sonra evin haritasını çıkarıyor. Google Asistan ve Amazon Alexa ile birlikte çalışabilen akıllı elektrik süpürgesi bu sayede sesli komutla da çalışıyor. Aynı zamanda tabiki akıllı telefon ve tabletlerle de komut alan elektrikli süpürgesi, insan-makina işbirliğini farklı bir boyuta taşımasıyla dikkat çekiyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TikTok’un en ünlü 26 fenomeni!

TikTok veya Çin’de bilinen adıyla Douyin ilk olarak Eylül 2016 yılında hayatımıza girdi. Kısa süre içerisinde büyük bir kitleye ulaşan sosyal …

Bir Cevap Yazın