Kırmızı iPhone 7 ve 7 Plus görücüye çıktı

0
1.563 Okunma
kırmızı iPhone 7 ve 7 plus
kırmızı iPhone 7 ve 7 plus

En sevilen telefon markalarından biri iPhone, yeni kırmızı modeliyle oldukça dikkat çekiyor. Kırmızı iPhone özellikle kadın kitle için oldukça iyi bir seçenek gibi duruyor.

Neden kırmızı?

Aslında kırmızı renginin piyasaya çıkmasının sebebi özellikle Afrika’da AIDS nedeniyle gerçekleşen ölümlerin önüne geçmek için kurulan Global Fund adındaki vakıf, RED hareketiyle AIDS’e dikkat çekmek için maddi bir imkan oluşturmak istemiş. Bu kampanyasıyla oldukça dikkat çekecek gibi görünüyor.

Rose gold rengiyle kadınları büyüleyen iPhone şimdide kırmızı rengiyle hayran bırakacak gibi görünüyor. Kadınlar için en önemli unsurlardan biri bir cihazın tasarımıdır. Kadınlar özellikle renk konusunda oldukça seçici oluyor. Teknolojik aletlerin çoğunda kadınların da dikkatini çeken renkler görüyoruz. Hal böyle olunca kadın kitle bir hayli büyüyor. Özellikle iPhone rose gold modeli kadınlar tarafından çok sevilmişti. Erkeklere nazaran kadın alıcılar daha fazlaydı. Bu durum kırmızı iPhone için geçerli olacak mı, merak konusu.

iPhone 7 ve 7 Plus teknik özellikleri nelerdir?

12 MP kamera, optik görüntü stabilizasyonu, 7 MP Facetime ve HD kamera, dört LED’li true tone flash özelliği sunan iPhone 7 ve 12 MP kamera, 2 kat optik yakınlaştırma, 10 kata kadar dijital yakınlaştırma ve portre modu sunan iPhone 7 Plus iki farklı seçenekle karşınıza çıkıyor.

Şimdiye kadar en parlak ve canlı ekranı sunan iPhone 7 serisi, pil bakımından da kullanıcılarını bir hayli sevindiriyor. iPhone 6’ya göre 2 kat daha yüksek hız sunan pil teknolojisi ile pil sorunu en aza indirgeniyor.

Siz kırmızı iPhone tercih eder misiniz?

Zevkler ve renkler farklıdır elbette. Kırmızı benim rengim diyenlerin ve özellikle kadınların tercih edeceğini düşündüğümüz bu renk erkekler tarafından da tercih edilebilir tabi. Sadece rengini değiştiren iPhone 7 serisinin kırmızı rengi tutar mı, merak konusu. Kırmızı rengiyle AIDS’e dikkat çekmek isteyen ve maddi bir durum oluşturmak isteyen iPhone başarılı olacak mı, zaman gösterecek.

Ülkemizde ise şimdiden eleştireler başladı. Kırmızı rengi beğenenlerde beğenmeyenlerde olacaktır elbette ama bu savaşın kazanını kim olacak henüz belli değil. Sizce kırmızı iPhone ülkemizde tutar mı?

Kırmızı iPhone 7 ve 7 Plus hakkında daha fazla bilgi veya satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz