Kitap Kulübü ile kitapsız kalmayın!

0
153 Okunma

2016 Aralık ayının sonunda, profesyonellerin birbirlerini motive ederek daha fazla kitap okumasını sağlama amacı ile kurulan Kitap Kulübü, topluluktan gelen istekleri hızlıca uygulayarak ortaya kitap aboneliği modeline dayanan bir girişim modeli çıkardı.

‘Kitap okumaya zamanım yok’ diyen kişileri motive etmeye çalışan, onlara her hafta seçtikleri konuda bir kitap öneren platform, takipçilerinden aldığı geri bildirimler sonrasında kendi içinde bir e-ticaret sitesi doğurdu.

Okuyucuların aylık abone olduğu kulüpte, abonelere her ay 4 kitap (3 ayda bir defa olmak üzere 5 kitap) yılda 52 kitap gönderiliyor. Kulüp yayınevleri ile direkt çalıştığı için kitapları yüzde 50’ye varan indirimlerle alıyor ve okuyuculara aylık abonelik bedeli ile her ay gönderiyor. Kulüpte kitaplar için gönderim ücreti de alınmıyor.

Kulübün sosyal medya kanallarında paylaşılan içerikler sayesinde okuyucular günlük 20-40 dakikalık okumalar yapmaları için motive edilmeye çalışılıyor. Özenle seçilmiş olan kitapların okuması kolay ve zevkli kitaplar olması da okuyucuların kitapları daha kolay okumasını sağlıyor.

İlk gününde 60, ilk 50 gününde 450 aboneye ulaşan Kitap Kulübü’nün 3 aylık hedefinin 1000 aboneye ulaşmak olduğunu belirten Fatih Güner: ‘Toplumda her geçen gün artan bir kitap okuma isteğinin olduğunu düşünüyorum, evde sosyalleşmenin yükselen bir trend haline geldiği bu zamanlarda birçok insanın kitaplara da yöneldiğini fark ettim. Ancak herkesin bir motivasyona da ihtiyacı var. Kulübü bu yüzden kurdum, öncelikle kitaplara erişimi maddi olarak daha uygun bir fiyatlı hale getirirken, komünite dinamiği ile birbirimizi motive edelim istiyorum’ dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz