Klima ve kombileriniz Cosa ile akıllanıyor

0
145 Okunma

Sıcaklığın ani değişebildiği, gece ve gündüz sıcaklık farklarının fazla olduğu zamanlarda, oda termostatları sürekli sabit bir sıcaklığa ayarlanmışsa bile ihtiyaç olmayan zamanlarda kombilerimizin çalışmasını önleyerek tasarruf edebilmemizi ve sıcaklığın aniden düştüğü akşam saatlerinde de kombilerimizi devreye alarak konforlu bir ortamda yaşamamıza olanak sağlıyor.

Üstelik sürekli değişen dış hava sıcaklığına göre kombilerimizin üzerinden sürekli ayar yapmamıza da gerek kalmıyor. Bir de oda termostatlarımız akıllı olduğu durumda bütün bunları tasarrufu maksimize edecek şekilde kendi yapabiliyor ve de cep telefonu uygulamamızdan evimizin sıcaklığını sürekli izleyip, dilediğimiz zaman da müdahale edebiliyoruz.

Yeni nesil teknolojiler geliştirilecek

Cosa Kurucu Ortaklarından Cem Gül, “Cosa olarak, hanelerde enerji yönetimi alanında öncü bir şirket olmayı hedefledik. Türkiye, yeni nesil teknolojileri geliştirebilecek, üretebilecek beyinlere ve de potansiyele sahip çok zengin bir ülke. Bu alanda hem doğal kaynaklarımızı doğru tüketmek hem de hane içerisinde tasarruf ve konfor sağlamak, geliştirdiğimiz teknolojilerin en temel amacımız.”diyor.

Klima ve kombileri akıllandırarak, elektrik tüketiminde %40’a, doğalgaz faturalarında ise %30’a varan tasarruf sağlayan Cosa, Türkiye’de üretilen bu teknolojiyi dünyaya ihraç etmeye hazırlanıyor. Cosa, akıllı bir oda termostatı, evinizin enerjisini cep telefonundan yönetip takip edebildiğiniz, sizi ve evinizi tanıyan, ileride farklı cihazlarınızı da yönetme altyapısı olan yeni nesil bir teknoloji.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz