18 Nisan Pazar 2021

Kullanıcıların yaptığı Facebook AR efektleri Messenger ve Portal’da yer alacak


facebook AR, ar efektleri,

Facebook ve Instagram‘da oldukça fazla AR efekti kullanılıyor. Ancak şimdi Facebook sadece şirket içi yapılan AR efektlerini değil kullanıcıların yaptığı efektleri de Messenger ve Portal‘a koyacak. Facebook AR efektlerini yapan yaratıcıların sayısı ise oldukça fazla.

Facebook AR efektleri artık kullanıcılar tarafından da oluşturulacak

Şirket, Facebook Connect etkinliğinin bir parçası olarak üçüncü taraf içerik oluşturucuların hem Messenger hem de Portal‘a erişimini genişleteceğini duyurdu.Bu açıklama, üçüncü taraf yaratıcıların Facebook‘un AR programı Spark AR aracılığıyla oluşturdukları efektlerin bu uygulama ve cihazda görünebileceği anlamına geliyor.

facebook AR efektleri, ar efektleri,

Açıklamalara göre hem Facebook hem de Instagram‘da 190 ülkede 400 binden fazla Spark AR kullanan kişi bir milyondan fazla AR efekti yayınladı. Teknoloji devi ayrıca yaratıcılığı sergilemenin yeni yollarını açacak ve yaratıcı çabayı daha kolay ve hızlı hale getirecek bir dizi yeni özellik ve yetenek üzerinde çalıştığını söyledi.

Kim Kardashian Facebook ve Instagram’ı protesto ediyor

YAZAR: Dilara Kaya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dyson Yeni Teknoloji Girişimlerine Yatırım Yapacak

Global teknolojiye 2.75 milyar sterlinlik yatırım planının detaylarını bugün duyuran Dyson; yeni yatırımıyla yazılım, gelişmiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir