18 Ağustos Perşembe 2022

Kylie Jenner ve Kim Kardashian’dan Instagram’a tepki: “TikTok olmaya çalışmayı bırak”


Instagram tiktok

Instagram son zamanlarda yaptığı güncellemeler ile iyice TikTok’a benzemeye başladı. En büyük rakibi TikTok’un kullanıcı kitlesini sahiplenmesinden endişelenen platform, bünyesine dahil ettiği özellikler sebebiyle kullanıcıların tepkisini çekti. Bu konuda en büyük destekte Kylie Jenner ve Kim Kardashian’dan geldi. İşte detaylar.

Google Play 10 yaşında! İşte yıl dönümüne özel yeni logo

Instagram’a karşı tepki büyüdü

Instagram reels

Sosyal medya platformları arasında özellikler zaman zaman kopyalanıyor. Bu konuda Instagram Reels gibi özellikler ile TikTok’u taklit ediyor. İlk başlarda beğenilen özellik gün geçtikçe TikTok ile fazla benzer bir hale geldi. Özellikle son zamanlarda platformda yapılan ve yapılması beklenen bazı değişiklikler artık kullanıcıların tepkisini çekiyor. Bir imza kampanyası başlatarak tepki veren kullanıcılara Kylie Jenner ve Kim Kardashian’dan destek geldi. Yüksek takipçi sayılarıyla Instagram’ın gözdesi olan ünlüler Instagram’a ”TikTok olmaya çalışmayı bırak” dedi. Bir hikaye paylaşımı yapan Kylie Jenner, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

” Instagram’ı yeniden Instagram yapın (TikTok olmaya çalışmayı bırakın. Sadece arkadaşlarımın sevimli fotoğraflarını görmek istiyorum) Herkese saygılarımla.”

Instagram’a karşı tepki

Özelliklerin fazla benzeşmesi ile kullanıcıların tepkisini çeken platform artık şikayetlere maruz kaldı. Kullanıcılar tarafından başlatılan imza kampanyasına ünlülerinde destek vermesi daha fazla kullanıcının kampanyadan haberdar olmasına sebep oldu. Change.org’ta başlatılan kampanya 150.000 imza hedefi taşıyordu. Şimdiye kadar imza atanların sayısı 135 bini geçti. Sizde kampanyayı görüntülemek ve destek olmak istiyorsanız buraya tıklayarak imza kampanyasına ulaşabilirsiniz.

Instagram’ın TikTok’a benzeme çabaları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

 

YAZAR: Ayşenur Sandıkçı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram, profilinizde kendinizi ifade etmeyi kolaylaştıracak!

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.