13 Aralık Perşembe 2018

Levi’s, kot pantolonlarda devrim yaratıyor!


Kot ve giyim markası Levi Strauss & Co., artık kot pantolonlarında farklı bir sistem kullandığını bir Youtube videosunda duyurdu.Devrim niteliği taşıyan sistem, lazer teknolojisini kullanıyor.

Yıllardan beri farklı tip kotların yapımında çeşitli yöntemler kullanılıyordu. Bu yöntemler arasında kot pantalonu eski göstermek için çeşitli kimyasal maddeler ve karışımlardan yardım alınıyordu.Ancak bu günler yakın zamanda tamamen geride kalacak.

Doğal çevreye saygı gösteriliyor

Şirket, teknoojik gelişmeleri kullanarak lazer ışınları ile kotları eskitebiliyor ve farklı desenler işleyebiliyor. F.L.X Projesi (future-led execution) olarak anılan yeni sistem ile giyilmiş görünümün elde edilmesi için birkaç aşamadan geçirilmesi gerekiyor.  Böylelikle kimyasal kullanımının önüne geçilerek şirketin 2020 hedefi olan çevreye saygı konusuna da yardımcı olmuş oluyor.

Bu proje sayesinde giyilmiş efektinin verilmesinin sadece 90 saniyede tamamlandığını da açıklayan yetkililer, zamandan tasarruf edildiğinin de üstünü çiziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En etkileyici sualtı villlasında balıklarla birlikte uyuma keyfini yaşayın!

Rangali Island beldesindeki Conrad Maldives’e gelen ziyaretçiler, şimdi kendileri için bir sualtı otel villasını rezerve …

Bir Cevap Yazın