LG yeni OLED TV’lerini tanıttı

0
1.258 Okunma

LG Electronics, Zorlu Center Cinemaximum sinemasında gerçekleştirdiği basın toplantısında 2017 OLED TV serisini ve Nano Cell Display SUPER UHD TV’lerini kullanıcıların beğenisine sundu.

SIGNATURE OLED TV W7 modelinin sıradışı inovatif Picture-on-Wall tasarımı, Dolby Vision ve Dolby Atmos teknolojilerini barındıran üstün performansı ev sineması deneyiminde rakip tanımıyor.

LG’nin Nano Cell Display teknolojisi ile geliştirdiği SUPER UHD TV’lerindeki Dolby Vision, HDR 10 ve HLG formatlarının tamamını destekleyen Aktif HDR özelliği ve Harman/Kardon tasarımı ses teknolojisi TV izleme deneyimini LCD TV teknolojisinde en üst seviyeye taşıyor.

Etkinlikte açılış konuşmasını gerçekleştiren LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Seong Hak KIM “ Önceliğimiz tüketicilerimizin isteklerini en yüksek performansı gösteren ürünlerimizle karşılamak ve yenilenen ürün yelpazemizle oldukça hızlı bir şekilde değişim gösteren TV pazarında liderliğimizi sürdürmek” dedi.

LG Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış Direktörü Ergün Altay da etkinlikte ‘Hayatı Güzelleştiren Yenilikler’ mottomuz doğrultusunda çıktığımız bu yolda ürünlerimizi geliştirmek ve kullanıcılara çok daha fazlasını sunabilmek bizler için önem taşıyor, şeklinde konuştu.

W7 modelinin inovatif tasarımı, LG’nin benimsediği “daha az olan daha fazladır” felsefesini tam anlamıyla yansıtıyor. 65 inçlik W7 modelinin sadece 2,57 milimetre kalınlığındaki OLED paneli, yine W7 için tasarlanmış inovatif manyetik aparatı kullanılarak doğrudan duvara asılıyor. Bu sayede TV ve duvar arasındaki boşluk ortadan kalkıyor.

Kusursuz siyah, sınırsız kontrast ve bir milyar renk

LG OLED TV’ler bir milyar renk ve sınırsız kontrast oranı ile birlikte hiçbir ışık sızması olmadan kusursuz siyahlar sunan devrimci pixel dimming teknolojisine de sahip. Bunun yanında LG’nin 2017 OLED TV’leri bir önceki senenin modellerine kıyasla parlaklığı yüzde 25 arttırdığı Ultra Parlaklık teknolojisi sayesinde gerekli noktalarda çok daha üstün bir parlaklık sunabiliyor.

Bu teknoloji LG TV’de oynatılan orijinal HDR içeriğin statik veri içermesi ya da meta veri içermemesine bakmaksızın en iyi görüntü kalitesini sunuyor. Yeni HDR Efekt özelliğiyle tamamlanan bu çok yönlülük sayesinde görüntüleri kare kare işleyebilen LG TV’ler belirli alanlardaki parlaklığı yükselterek kontrast oranlarını geliştiriyor ve çok daha keskin görüntüler oluşturuyor.

 

Akıllı, kolay, hızlı ve güvenli Smart TV deneyimi: webOS 3.5

Dünyada Dolby Atmos özelliğine sahip ilk televizyon olan 2017 LG OLED TV’ler, kullanıcıya bulunduğu ortamı adeta bir eğlence merkezine çeviriyor. webOS 3.5 sahip olduğu üstün siber güvenlik özelliklerinden dolayı güvenlik ve sürdürülebilirlik konularında dünyanın önde gelen uzman kuruluşlarından birisi olan UL tarafından sertifikalandırılan ilk Smart TV platformu oldu.

2017 LG OLED TV modelleri CES 2017’de 50’den fazla ödülün sahibi

LG SIGNATURE OLED TV W serisi, CES 2017’de “En İyinin En İyisi” ödülü de dahil olmak üzere En İyi TV, En İyi İnovasyon gibi birbirinden değerli 45 ödülün sahibi oldu.

iF Tasarım Ödülleri ve IDEA (Uluslararası Tasarım Mükemmelliği Ödülleri) ile birlikte dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından birisi olarak görülen Red Dot Ödülleri arasından en önemlisi; En İyinin En İyisi ödülü LG W7 OLED TV’ye verildi.

New York’taki CE Week’te gerçekleşen 12’inci Yıllık Elektronik TV Shootout Değerlendirmeleri sonucunda LG OLED TV, “Televizyonların Kralı” seçildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz