MotionPilot, drone cihazlara özel kumanda tasarladı

0
190 Okunma
drone kumandası

Üniversite öğrencilerinin hazırladığı ve henüz prototip aşamasında oldukları drone kumandası, yeni başlayanların drone uçurmayı öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Fransa‘da üniversite öğrencisi dört kişinin kurduğu MotionPilot, geliştirdikleri kumandanın el hareketleri kontrolünün çok sezgisel olduğunu ve yeni başlayanların birkaç dakika içerisinde drone uçurmayı öğrenebileceklerini söylüyor.

Son yıllarda popülaritesi artan ve piyasada seçenekleri çoğalan drone’lar kullanım açısından pek kolay cihazlar değiller. Cihazın kontrolü hava şartlarınında etkisiyle bazen kullanıcının elinden çıkabiliyor ve yere düşürülebiliyor. Drone’lar yüksek fiyatının yanında parçalanma şansı da en yüksek olan cihazlardan biri.

Drone kontrolü çok daha etkilği şekilde sağlanabilecek

http://https://www.youtube.com/watch?v=7dbuV26xqx4

MotionPilot isimli şirket, özellikle drone kullanmaya yeni başlayan kullanıcılara yardım etmek için tasarladıkları joystick(kumanda) kullanıma sunuldu. Drone kullanımını daha sezgisel ve dokunsal boyuta ulaştıran cihaz henüz prototip sürecinde. Tanıtılan kumanda ile kullanıcının  sağa ve sola yatırarak manevra yapabilmesini sağlayan hareket sensörleri içeriyor. Bunların dışında kumanda, dönüşlerinizi ve hızınızı algılayabileceğiniz dokunsal hareketler ile sizi bilgilendiriyor.

Kumanda; başlangıç, orta ve ileri seviye seçenekleri sunuyor ve bu seçenekler akıllı telefonlara indirilecek uygulama ile seçilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz