Mutfağınıza Bir Yenilik Daha: Smalt Akıllı Tuzluk

0
536 Okunma

Tuzluk, hepimizin kolaylıkla sahip olduğu ve mutfağımıza renk katan en küçük araçtır. Soframızdan eksik etmediğimiz biz Türkler tarafından da en çok kullanılan maddelerden biri olmakla birlikte; aşırı tüketimi hastalıklara davetiye çıkaran, yokluğu da yemeklerin lezzetini kaybettirecek cinsten. Zararları ve faydaları konusunda birçok yazı ve haber yapıldı, yapılmaya devam ediyor.  Hem ayrı ayrı hem de set halinde aldığınız mutfak gereçleri içerisinden çıkan tuzlukları bir kenara bırakın. Şimdi hem tasarım olarak mutfağınıza fark katacak hem de özellikleri ile sizi şaşırtacak bir tuzluk geliyor, Smalt akıllı tuzluk.

Smalt Akıllı Tuzluk

Smalt Akıllı Tuzluk Nedir?

Akıllı ev teknolojileri her geçen gün gelişirken sadece büyük ev araçları değil artık küçük ev araçları da akıllanıyor. Smalt adı verilen akıllı tuzluk diğer akıllı ev teknolojilerinden etkilenerek tasarlanmış. Bluetooth bağlantısı destekleyen renk ve ses değiştirme gibi birçok özelliğe sahip tuzluk, aynı zamanda ne kadar tuz kullandığınızı da hesaplayabilecek. Gün içerisinde sizin belirlediğiniz tuz miktarına göre size geri bildirim verecek veya sabah kahvaltısını yaparken müzik dinlemenizi sağlayacak. Henüz hakkında detaylı bilgi sunulmadı fakat cihaz üzerinde veya aracı bir uygulama ile akıllı tuzluğunuzu yönetebileceksiniz. Bir tuzluğun Bluetooth teknolojisine sahip olması ve ses, renk gibi formatları desteklemesi size anlamsız geliyorsa Smalt’ın kurucusu Bipan Singh’in size bir cevabı var. Söylenilene göre tuzluğun tasarım aşamasında yapılan pazar araştırmalarında insanlar, tuzluğun müzik ve ışık desteğinin olmasını mantıklı ve gerekli bulmuş. Yapılan bu araştırma sayesinde tuzluğa getirilen bu yenilik yeni bir bakış açısına yol açmış. Tüm bunların yanı sıra tuzluğun asıl çıkış amacı gün içerisinde kullandığınız tuz miktarını kontrol altına almanıza yardımcı olmak.

Daha şimdiden olumlu ve olumsuz birçok yönden eleştirilen akıllı tuzluğu biz çok beğendik. Teknik anlamda ne kadar daha ileri gidebileceği akılarda soru işareti oluştursa da mutfağınızı neşelendirmek, eşyalarınızdan maksimum düzeyde faydalanmanızı sağlamak ve tuz tüketiminizi kontrol altına alabilmek için muhteşem bir araç. 15 Haziran itibari ile web sitelerinde satışa sunulacak akıllı tuzluk için gelişmeleri sayfamızdan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz