23 Eylül Çarşamba 2020

Mutfakta davlumbaz kullanmak için 3 önemli sebep!


Mutfakta yemek pişirirken nefes alabilmek oldukça önemli. Yemeklerden çıkan dumanı ve yoğun kokuyu yok edebilmek için her mutfağın bir davlumbaza ihtiyacı var. Kimileri havalandırma davlumbazının mutfak için gereksiz olduğunu söylese de kendinize keyifli bir yemek pişirme alanı yaratmak istiyorsanız mutlaka bir davlumbaz kullanmalısınız. 

İşte size davlumbaz kullanmanız için üç geçerli sebep…

Daha iyi nefes alın

Aslında bir mutfakta davlumbaz olmasının temel sebebi daha iyi nefes alabilmektir. Yemek pişerken çıkan buhar yoğunlaştıkça mutfakta keyifsiz bir ortam oluşmaya başlar. Fanıyla sürekli olarak ortamı temizleyen davlumbaz, mutfağı nefes alınabilir bir yaşam alanına çevirir. Bu sayede huzur içinde yemek pişirebilirsiniz. 

Daha aydınlık bir mutfakta çalışın

Davlumbazların bir görevi de aydınlatma olduğu için ocağın üzerindeki fazladan ışık her zaman işinizi kolaylaştırır. Ekstra ışık daha aydınlık ve iç açıcı bir mutfakta çalışmasına yardımcı olur. Ne yaptığınızı daha net bir şekilde görünce yemek yapmak çok daha keyifli bir hâle gelir. 

Daha serin bir ortamda yemek yapın

Özellikle sıcak yaz günlerinde yemek yaparken davlumbazınızın içerideki sıcak havayı da dışarı çıkarması hayat kurtarır. Bu sayede yemek yaparken maraton koşmuş gibi terlemezsiniz. Mutfağınızdaki bir davlumbaz her zaman daha serin bir ortamda çalışmanıza yardım eder.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

yürümeyi kolaylaştıran robot, samsung,

Samsung yürümeyi kolaylaştıran robot ile sertifika aldı

Samsung’un yürümeyi kolaylaştıran ve daha hızlı yürünmesini sağlayan kişisel robotu GEMS Hip, ISO 13482 güvenlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir