18 Ekim Cuma 2019

Nasa turizm merkezi olacak


İnsanların uzayı görmesi ve keşfetmesi için beklenen haber sonunda geldi. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi NASA uzay istasyonu 2020’den itibaren turizme açılacak. İnsanlar tıpkı bir şehre ziyarete gidiyormuş gibi uzay istasyonuna gidebilecek.

NASA uzay istasyonu

NASA uzay istasyonu, 2020 yılında uzay seyahatine başlayacak

NASA’nın baş finans sorumlusu Jeff DeWit’e göre, NASAUluslararası Uzay İstasyonu‘nu ticari fırsatlara açıyor ve bu fırsatları pazarlıyor. Ancak bu uzay seyahatinin maalesef ucuz olmayacağı da açıklandı. Uzaya gidiş dönüş bileti için maliyetlerin milyon dolarlara ulaşacağı tahmin ediliyor. Uzayda geçirilen zaman içinde turistlerin de yaklaşık 35.000 dolar harcayacağı tahmin ediliyor.

Uzayda bir yıl kalanın DNA’sı değişiyor!

ISS’ye yılda yaklaşık iki kısa özel seyahat yapılacak. Bu seyahatlerin her birinin 30 gün kadar devam etmesi bekleniyor. Bu da tüm ay boyunca orada kalmanın maliyetinin üzerinde ek bir maliyet olacağı anlamı taşıyor. Dünya üzerindeki turistik yerlerin maliyetleri düşünülünce, uzay seyahatine gidebilecek insan topluluğunun kısıtlı olacağının da tahmin edilmesi zor değil.

NASA’nın uzay seyahati projesi teknolojinin gelişimiyle beraber gelecek yıllarda insan hayatının normlarından olabilir ancak bu seyahatin tüm insanlığa erişilebilir bir düzeyde olabilmesi için çok uzun bir zamanın geçmesi gerekiyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

YAZAR: hilal alkan

Tasarıma olan merakı ve ilgisi ile Görsel İletişim Tasarım Bölümü'ne başlayan, ardından ufak ufak sosyal medya alanına kayan yazarımız şu an güncel olarak trend sosyal medya konularında yazmaya devam ediyor tasarımla olan bağını hiç koparmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kadın gözü ile Redmi Note 8 Pro ön inceleme!

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, yeni telefonu Red Mi Note 8 Pro‘yu geçtiğimiz günlerde Türkiye‘de …

Bir Cevap Yazın