19 Ağustos Pazartesi 2019

Nasıl başarılı influencer olunur?


Son zamanların en popüler mesleklerinden biri influencerlık. Sosyal medya platformlarında önemli kitlelere sahip ve bu kitleleri etkileme gücü bulunan, takipçileri tarafından otorite olarak kabul edilen kişilere influencer deniyor. Özellikle satın almada etkin rol oynayan influencerlar markalar açısından da bu anlamda son derece önemli. Peki, günümüzde birçok kişinin yapmak istediği influencerlık aslında o kadar kolay mı? Nasıl başarılı influencer olunur? Sorusunun cevabını alabilmek için bazı sorulara da Sosyal medyada etkileyici olmak için ne yapmalı? İnsanların üzerinde nasıl etki yaratılır? 

Aslında tüm bu soruların kısa kısa cevapları yok ancak başarılı olabilmek için bazı detaylara dikkat ederek işe başlayabilirsiniz. Unutmayın, kolay gibi görünen bu meslek aslında temelinde büyük bir sabır gerektiriyor.

Öncelikle neden insanlar üzerinde bir etki yaratmak istediğinizi keşfedin. Diğerlerinden sıyrılmak için sahip olduğunuz güçlü yanlarınızı ortaya çıkarmalısınız. Başarılı olmak ve bir kitleyi etki altına almak için hata yapmamaya dikkat etmelisiniz. Yine de yapılan hatalar sizin için her zaman bir ders niteliğinde olmalı. Kendi ilgilendiğiniz şeylere odaklanmak yerine insanların sizde ilgileneceği bir şeyler bulmaya odaklanın. Yaratıcı ve faydalı içerikler üretmeye çalışın. 

Tüm bunlar işin sadece başlangıcı. Bu noktaları başarı ile uyguladıktan sonra kendinize çizeceğiniz bir yol haritası ile kendi kurallarınızı belirleyebilirsiniz. 

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fitbit Versa, Apple Watch’a karşı güç kazanıyor

Ionic firmasının Mart 2018 yılında piyasaya sürdüğü Fitbit Versa yenileniyor. Ortaya çıkan fotoğraflar, Fitbit Versa …

Bir Cevap Yazın