9 Ağustos Salı 2022

Netflix, IOS kullanıcıları için harici abonelik düğmesi sunuyor


Bu yılın başlarında Apple, müşterilerin App Store dışında kaydolmaları ve abonelik için ödeme yapmaları için “okuyucu” uygulamaların harici bağlantılar sağlamasına izin vermeye başladı. Şimdi Netflix, iOS uygulamasında kullanıcıları yeni bir Netflix aboneliği satın almak için web sitesine götüren bir seçenek sunuyor.

Netflix’ten iOS için yeni adım

Birkaç kullanıcı tarafından belirtildiği ve 9to5Mac tarafından da onaylandığı gibi Netflix uygulaması artık, kullanıcıyı abone olmadan önce harici bir web sitesine götüren Reader Uygulamaları için yeni iOS API’sini kullanıyor. Netflix’in bu seçeneği iPhone ve iPad kullanıcılarına tam olarak ne zaman sunmaya başladığı belli değil, ancak raporlar, sunumun artık dünya çapında göründüğünü söylüyor.

Abone Ol düğmesine dokunduğunuzda, uygulamadan ayrıldığınıza ve harici bir web sitesine gittiğinize dair bir mesaj göreceksiniz. Uygulama ayrıca, işlemin artık Apple’ın sorumluluğunda olmadığını ve tüm abonelik yönetiminin Netflix platformunda yapılması gerektiğini de belirtiyor.

netflix-ios-kullanicilari-icin-harici-abonelik-dugmesi-sunuyor-1

İleri düğmesine dokunmak sizi kişisel bilgilerinizi girebileceğiniz, bir ödeme yöntemi seçebileceğiniz ve Netflix’e abone olabileceğiniz Netflix web sitesine götürür. Elbette bu, Netflix’in iOS uygulamalarında alınan her abonelik için %30’luk komisyonu ödememesine olanak tanır ve bir yıl sonra yinelenen abonelikler için %15’e düşürülür.

Apple’ın okuma uygulamalarını, uygulamanın ana işlevi olarak dergi, gazete, kitap, ses, müzik veya video gibi dijital içerik sunan uygulamalar olarak gördüğünü belirtmekte fayda var.

YAZAR: Merve Sağır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yeni özelliklerini takip etmenizi kolaylaştırıyor

En çok tercih edilen mesajlaşma platformu WhatsApp, bu başarısını yeni özellikleri ile sürdürmeye devam ediyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.