18 Ağustos Perşembe 2022

Müslüman sporculara özel başörtüsü: Nike Pro Hijabs


Nike Pro Hijabs

Sporcu giyimi denilince akla ilk gelen firmalardan biri olan Nike, müslüman kadınlara özel geliştirdiği başörtüsü Pro Hijabs’ı duyurdu.

Müslüman kadın sporcular için geliştirilen “Nike Pro Hijabs” başörtüsü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü‘nde tanıtıldı.

Bir yıllık bir geliştirme sürecinden sonra duyurulan bu özel başörtüsü, nefes alan kumaşı sayesinde kadın sporcuları rahat ettirme amacı taşıyor. İki farklı boyutla satışa çıkacak başörtüsünün yapım sürecinde başörtüsü giyen profesyonel sporcularla çalışıldı.

Nike Pro Hijabs

Konuyla ilgili yapılan açıklamada “Müslüman sporculara Nike Pro Hijab gibi çığır açan ürünleri sunmanın yanı sıra, bazı bölgelerde sınırlandırmalar ve engellerle yüz yüze gelen kadınlara ilham olmayı amaçlıyoruz” sözlerine yer verildi.

Birleşik Arap Emirlikleri‘nde 24, Suudi Arabistan‘da ise 28 mağazası bulunan Nike, aslında müslüman kadınlara ulaşan en yaygın spor markalarından biri. Tabii ki ülkemizde de birçok başörtülü kadın sporcu yer alıyor.

Daha önce de Marks & Spencer, müslüman kadınlar için başı ve vücudu kapatan üç parçalı bir mayo tasarlamıştı.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 18 Ağustos aktüel kataloğu PHILIPS AMF220 Hava Temizleyici

A101 aktüel kataloğu bu hafta yine capcanlı. Her türden ürünün bulunduğu katalogda uygun fiyatlı teknolojik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.