NIKE yeni teknolojik ayakkabısını tanıttı

0
454 Okunma
Nike react teknolojik ayakkabı
Nike react teknolojik ayakkabı

Nike’ın yastıklama sistemlerinde yaptığı devrimin bir parçası olan Nike React, basketbol ayakkabılarının köpük ve yastıklama platformlarında mümkün olanın ötesine geçerek, her sporcunun ihtiyaçlarına yanıt veren bir performans sağlıyor.

Teknoloji ve rahatlık bütünleşmesi

Basketbol için test edilen ve kullanılan en dayanıklı köpük malzeme olma özelliği taşıyan Nike React, her adıma hızla tepki veren ve ardından tekrar orijinal şekline dönen köpük ile her maçın her dakikasında istikrarlı bir taban hissi yaratıyor. Nike React, test edilen diğer tüm Nike basketbol ayakkabı köpüklerinden daha fazla enerji dönüşü sağlıyor.

Başarıya ulaştıran teknoloji

Performans yönünden avantajları bariz olsa da, Nike React’in üç temel tasarım prensibinin en iyi sınandığı spor, basketbol. Sporcuların akışkan hareketlerle yön değiştirip hızlanmalarını, göz açıp kapayıncaya kadar sıçramalarını gerektiren basketbol, bu özellikleriyle ayakkabının sınırlarını zorluyor. Nike React, 2 bin saati aşan basketbol testleriyle kendini kanıtlamış durumda. Yumuşak ve esnek olduğu kadar, süngersi ve kararlı bir his veren ayakkabı, Nike’ın şimdiye kadarki basketbol ayakkabıları içinde en üst düzeyde dengeyi sunuyor ve sporculara daha fazlasını başarma ve daha ileriye ulaşma imkanı veriyor.

Nike React’in ilk kez kullanıldığı ayakkabılar, Jordan Super.Fly 2017 ve ilk kez Draymond Green tarafından giyilen Nike React Hyperdunk 2017. Her iki ayakkabı da tümüyle tabana gömülü, tam boy bir Nike React çekirdeğe sahip.

Eşsiz tasarımı göz dolduruyor

Rahatlık ve ayak hareketlerine yanıt verebilirlik, ayağı saran, tek parça halindeki üst kısmın da temel özellikleri arasında yer alıyor. Bağcıkların sıkılığından bağımsız olarak doğal bir şekilde ayağı kavrayan bu yapı farklı sporcuların ihtiyaçlarına hitap edebiliyor ve enerjilerini dinamik bir şekilde sahaya aktarmalarına izin veriyor. Air Jordan IV ve XI’e bir saygı niteliği taşıyan ve Jordan DNA’sını yansıtan grafik tasarım, ayakkabıyı tamamlıyor.

Nike React Hyperdunk 2017 Flyknit’in tabanı, Nike Spor Araştırma Laboratuvarları’nda elde edilen basınç haritaları kullanılarak geliştirilmiş tutuş karakteristiği sayesinde ayağı destekleyen bir temel oluşturuyor.

Nike React Hyperdunk 2017 ve Jordan Super.Fly 2017, tüm dünyada 3 Ağustos tarihinde piyasaya sürülecek.

Beklemede kalın:)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz