16 Ağustos Salı 2022

Nintendo Switch’e gelen büyük ilgi, rekor kırdı!


Nintendo tarafından satışlarına yeni başlanmış olsa da video oyun konsolu Switch, ABD’de, satışları en hızlı gerçekleşen oyun konsolu olarak rekor kırdı.

Nintendo Switch için net satış rakamları açıklanmış olmasa da, hem gelen bilgiler, hem de GameStop‘un, yapmış olduğu, “Son zamanların en hızlı çıkış yapan, başarılı video oyun konsolu” yorumu, elde edilen bilginin gerçekliğini kanıtlar nitelikte.

Switch‘in şimdiden elde ettiği başarıya bakılacak olursa, Wii’yi geçmesi halinde, Nintendo tarihinin en başarılı konsolu olacağı görülüyor.

Nintendo cephesinden gelen bilgiler bu kadarla da sınırlı değil: The Legend of Zelda: Breath of the Wild da en çok satan çıkış oyunu olarak açıklanmış durumda.

Super Mario 64 ise firmanın en çok satan ikinci oyunu oldu.

YAZAR: Emin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır ve aynı zamanda çocukluktan beri tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube

YouTube yeni bir proje üzerinde çalışıyor!

Video içerik platformu YouTube etkinlik alanını genişleterek yeni bir hizmet vermeyi amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.