26 Ocak Salı 2021

Oksijen seviyesini ölçen NextFlex!


Sağlık alanında yapılan geliştirmeler insanların hayatını kolaylaştırmaya ve daha sağlıklı hale getirmeye devam ediyor. Giyilebilir cihazlarla sağlık izlemesi yapmak artık çok kolay. Bu alanda yeni bir ürün geliştiren üreticilerden biri de Profusa. Profusa, deriye yerleştirilen bir cihaz sayesinde kişinin oksijen takibini yapabilen NextFlex’i geliştirdi.

Henüz ticari olarak temin edilemeyen NextFlex, cildin herhangi bir yerine konabiliyor. Enjekte edilebilir hidrojel sensörü daha sonrasında kişinin bir nevi vücut sesini dinliyor. Bu sayede oksijen seviyesindeki azalmayı tespit edebilen cihaz gerekli uyarılarla kişiyi bilgilendiriyor. 

Dijital sağlık çağında kablosuz ve esnek elektronik teknolojiler, hem doktorların hem de tüketicilerin en iyi şekilde yararlanması için çalışmalar durmaksızın devam ediyor. Giyilebilir cihazlar verileri daha yakından takip edebildiği için ilerleyen yıllarda sağlık sektörünün merkezinde yer alabilir.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Uyku eksikliği koronavirüse yakalanma riskini arttırıyor

Rus bilim insanı Aleksandr Kalinkin, uyku eksikliğinin koronavirüse yakalanma riskini yüzde 250 artırdığını açıkladı. Bağışıklık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir