Okul alışverişinde sanal mağazalar mı Mahmutpaşa mı?

0
1.235 Okunma

İnternetteki sanal mağazalarda okul alışverişinin, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ucuzluk merkezlerinden çok daha uygun fiyata yapılabildiği belirlendi.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başladı. Öğrenciler, arkadaşlarına kavuşacak olmanın heyecanını yaşarken; veliler, okul alışverişinin derdindeler.  Birçok okul ihtiyaç duyulan kırtasiye malzemelerinin listesini hazırlayarak velilere dağıttı.

Kırtasiye malzemeleri cep yakıyor

Okul çantası, beslenme çantası, suluk, kurşun kalem, kırmızı kalem, sulu boya, pastel boya, defter, silgi derken liste uzadıkça uzuyor. Anne-babaları her okul döneminde sıkıntıya sokan kırtasiye malzemeleri cep yakar cinsten. Bazen bir ailede birden fazla çocuğun olması da ebeveynleri sıkıntıya sokuyor. Anne-babalar da aile bütçesini sarsmadan bu işin altından kalkmanın yollarını arıyor.

Üç büyük ilde en uygun fiyatlarla okul malzemesi almak isteyen velilerin gidecekleri adresler belli. İstanbul’da Mahmutpaşa, Ankara’da Ulus, İzmir’de de Kemeraltı. Ucuzluklarıyla nam salan bu alışveriş merkezlerinin tahtları, son yıllarda sanal rakiplerince sallanmaya başlandı. İnternet’teki birçok dijital mağazadan, bu merkezlerin fiyatının da altında okul alışverişi yapmak artık mümkün.

Avantajix.com’ ın yaptığı araştırmayla, üç büyük kentin ucuzluk merkezleri ile internetteki mağazaların fiyatlarını karşılaştırıldı. Buna göre, ilkokulda ara sınıfa gidecek bir öğrencinin okul çantası, beslenme çantası, suluk, içerisinde 5 kurşun kalem, silgi, kırmızı kalem, kalemtraş, makas ve yapıştırcının bulunduğu kalem kutusu ile boya takımlarından oluşan set,  Mahmutpaşa’da 138, Ulus’ta 149, Kemeraltı’nda ise 147 liraya doluyor.

Pratik kullanımının yanı sıra ürün çeşitliliği ve uygun fiyat seçenekleriyle öne çıkan online alışveriş platformları ise, 111a,5 lira ile üç büyük kentin ucuzluk merkezlerini geride bırakıyor. Avantajix.com Kurucu Ortağı Güçlü Kayral, internetten alışverişin ucuzluğunun yanı sıra rahatlığı ile de tercih edildiğini belirterek, “Online alışveriş yapmayı tercih eden veliler, istedikleri bir yerden internete bağlanarak kısa bir süre içinde birçok seçeneğe ulaşabiliyorlar şeklinde konuştu.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz