Okullar açılmaya başladı, trafik yüzde 30 arttı

0
141 Okunma

Yaz tatilinin bitmesiyle İstanbul’da meydana gelen trafik artışını araştıran Yandex Navigasyon, geride kalan son beş haftanın pazartesi günlerinde gerçekleşen trafik verileri karşılaştırıldı.

Yapılan araştırmalar neticesinde sadece bazı özel okulların ve ana okullarının açılmasına rağmen 11 Eylül Pazartesi günü İstanbul trafiğinin geçen haftalara göre yüzde 33 oranında artış gösterdiği ortaya çıktı.

Yandex Navigasyon, yaz tatilinin bitmesinin ardından İstanbul’da meydana gelen trafik artışını mercek altına aldı. Yapılan araştırmaya göre okulların açılması ve İstanbulluların tatilden dönmesiyle trafik çilesi de baş gösterdi. Özellikle servis araçlarının da yola çıkmasıyla trafiksiz günler geride kaldı.

18 Eylül’de trafiğin daha da artacağı öngörülüyor

Yandex Navigasyon, geride kalan son beş haftada pazartesi günleri gerçekleşen trafik verilerini masaya yatırdı. 11 Eylül Pazartesi yaşanan trafik yoğunluğunun, diğer haftalara göre yüzde 33 oranında arttığı ortaya çıktı. Sadece özel okulların bir kısmının ve anaokullarının açılmasıyla meydana gelen söz konusu yoğunluğun, 18 Eylül Pazartesi günü tüm okulların açılmasıyla çok daha artacağı öngörülüyor.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz