5 Temmuz Pazar 2020

Otomobil teknolojisinden ilham alan ömürlük şemsiye!


Yağmurlu havaların kurtarıcısı şemsiyeler çoğu zaman rüzgara karşı koyamıyor. Hassas ve narin şemsiyelerin hem kırılması kolay hem de kaybetmesi. Hatta bununla ilgili istatistik bile var. Her yıl milyarlarca şemsiye kırılarak çöpteki yerini alıyor. Bu şemsiyelerin toplamından 25 Eyfel Kulesi inşa etmeye yetecek kadar metal ortaya çıkıyor. 

İnsanların ihtiyacı olan en önemli şey sağlam bir şemsiye. İşte bunun için Hedgehog isimli şirket harekete geçti. Otomobil teknolojilerinden ilham alınarak geliştirilen şemsiyenin neredeyse 112 kilometre hıza kadar dayanıklı olduğu söyleniyor. Hatta 1. sınıf kasırgada bile performans gösterebiliyor. 

Şemsiyede çıkarılabilir bir kumaş kullanılıyor. Bu yüzden sağlamlığının yanında şık tasarımından da ödün vermiyor. Ayrıca yanlışlıkla yırtılması durumunda kumaşı yenisi ile değiştirilebiliyor. Böylece şemsiye çöp olmuyor. 

Hedgehog şemsiyenin kaybedilmediği takdirde ömür boyu kullanılacağı söyleniyor. 

Ürün yaklaşık 70 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huami-Amazfit-ZenBuds-kulaklik

Uyumaya yardımcı: Huami Amazfit ZenBuds kulaklık

Huami Amazfit ZenBuds kulaklık karşımıza Indiegogo platformu üzerinden çıkıyor. Kablosuz kulaklıklar pazarında iyice rekabetin artmasıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir