16 Ağustos Salı 2022

Polaroid makineler geri dönüyor


Retro tutkunlarına müjde. 80 yılı deviren Polaroid efsanesi OneStep 2 ile küllerinden doğuyor. 80 yılı deviren Polaroid’in günümüze kadar gelmesi ne yazık ki kolay olmadı. 2008 yılında şipşak fotoğraf işlerinden elini eteğini çeken firmanın ayakta kalan son fabrikasını satın alan Impossible Project, geçtiğimiz mayıs ayında Polaroid markasını ve fikri mülkiyetini de kendine geçirdi.

Bu anlaşmanın sonucunda Impossible Project giderken yerine Polaroid Originals geldi.Polaroid Originals ise hem 80. yılı hem de Polaroid’in geri dönüşünü firmanın ikonik OneStep serisinin yeni modeliyle kutluyor. OneStep 2‘yi tanıtmakla kalmayıp ön siparişe de açan Polaroid, nostaljiyi iliklerimize kadar hissetmemizi sağlıyor.

İki farklı renk seçeneği bulunuyor

Bir süredir piyasada da çok popüler olan şipşak makinelerin kullandığı dikdörtgen filmleri unutun. Polaroid Originals OneStep 2 ile kare filmler geri dönüyor. 600 ve yeni i-Type ile uyumlu makine orijinal OneStep gibi tamamen analog. Şarj edilebilir 1.100 mAh piliyle 60 günlük kullanım ömrü sunan kamerada dahili flaş, zamanlayıcı ve yüksek kalite lensler bulunuyor.


Polaroid Originals’ın yeni i-Type filmleri “i” takısını “inanılmaz” kelimesinden alıyor. Renkli ve siyah beyaz alternatifleri bulunan i-Type filmlerin fiyatı 16 dolar. Ön siparişe sunulan Polaroid Originals OneStep 2 ise 99 dolar satış fiyatı ve iki farklı renk seçeneğiyle retro tutkunu kullanıcılara sunuldu.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

xiaomi band 7

Xiaomi Band 7 Türkiye’de satışa sunuldu. İşte fiyatı!

Giyilebilir teknolojiler arasında en çok tercih edilen akıllı bileklikler oluyor. Uygun fiyat ve çeşitli özellikleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.