15 Ağustos Pazartesi 2022

Instagram canlı yayınlarına filtre özelliği geliyor


Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, geçtiğimiz yıl kullanıcılar ile buluşturduğu canlı yayın özelliğini daha işlevsel bir hale getirebilmek için yenilikler ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bu kez ise canlı videolarda yüz filtrelerini kullanıma sunacağını duyurdu. Artık, kamerada bulunan bütün yüz filtreleri Instagram kullanıcılarına daha eğlenceli anlar yaşatmaya yardımcı olmak için canlı yayınlarda da kullanılabilecek.

Yüz filtreleri artık canlı yayınlarda kullanılabiliyor

Bir süredir uygulama içerisinde yer alan yüz filtrelerinin artık canlı yayınlar sırasında kullanılabileceğini açıklayan Instagram, yayın öncesinde veya yayın sırasında sağ alt köşede bulunan yüz simgesine tıklayarak kullanıcıların istediği filtreyi aktif edebildiğini belirtiyor.

Bu özelliğin tüm kullanıcılara ulaşabilmesi için önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yayınlanacağını açıklayan Instagram yetkilileri, canlı yayın için yeni güneş gözlüğü yüz filtresi gibi yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkacaklarını ifade ediyor. Canlı videolara özel yeni güneş gözlüğü yüz filtresinin merceklerine yansıyan görüntüyü değiştirmek için dokunmak yeterli olacak.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo Pad Air’in yeni versiyonu tanıtıldı

Oppo, 10 Ağustos’ta piyasaya sürülecek olan Oppo Pad Air tabletinin yeni bir versiyonunu tanıttı. Siyah ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.