28 Kasım Cumartesi 2020

Pratik çözümler sunan 5 yeni teknoloji


Sizler için piyasaya çıkan ya da çıkmak üzere olan beş yeni teknolojik ürünü inceledik. Bunlar evde ya da dışarıdaki günlük hayatta pratik çözümler sunan cihazlardan oluşuyor.

İncelediğimiz 5 ürün arasında portatif kahve makinesi, demlikten telefon şarj etmeyi sağlayan cihaz, bisiklete takılan hoparlör ve evdeki atıkları gübreye dönüştüren cihaz gibi ürünler yer alıyor.

Evinizdeki atıkları gübreye dönüştürün

Evlerde yiyecek atıkları neredeyse her gün oluyor. Akşam yemeğinden arta kalanlar ve meyve kabukları gibi… Bunların hepsi çöp kutusuna gidiyor. Ancak bunları evde artık çok kolay bir biçimde geri dönüştürebilirsiniz. Evde kullanabileceğiniz çöp kutusu görünümlü teknolojik cihaz Whirlpool Zera Food Recycler, atıkları gübreye dönüştürüyor.

Cihaz, sadece gıda atıklarının atılması halinde tek bir düğmeye basılması sonrasında içindekileri gübreye dönüştürüyor. Kullanımı için bir hafta boyunca gıda atıklarının üniteye atılması, gübre oluşturma işleminden önce de hazırlanması istenen üzerlerine boşaltılması gerekiyor. Edinilen gübrenin çim, saksı ve genel itibarıyla bahçe için ideal olduğu 200 dolar.

YAZAR: Gamze Deste Yegin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zoom icin sanal makyaj-00.png

Zoom için L’Oreal’den ”sanal makyaj” efekti

L’Oreal daha önce de sanal makyaj için çalışmalar yapmıştı. O zamanda tarihler 2018’i gösterse de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir