25 Ekim Pazar 2020

Samsung Galaxy Apps tarih oldu!


Samsung, 2014 yılında uygulama marketinin ismini Samsung Apps’ten Galaxy Apps’e çevirmişti. Şirket yeni düzenlediği Unpacked 2019 etkinliğinden sonra Samsung Galaxy Apps isminin de değiştiğini açıkladı. Yeni marketin adı Galaxy Store olacak. Samsung yaptığı yeni güncellemeyle uygulama marketini Galaxy Store ismi ile yeniden markalamış oldu. 

Yeni uygulamanın ismiyle birlikte tasarımı da güncellendi. Artık yeni tasarım dili ile kullanılacak olan uygulama tüketicilere daha pratik bir kullanım şekli sunacak. 

Büyük üreticilerin, kendi müşterileri için özel uygulamalar sunduğu marketler oldukça popüler. Apple’ın App Store’u, Android’in Google Play Store’u ve Xiaomi’nin Mi App Store’u bulunuyor. Bu alanda yıllardır Galaxy Apps ismiyle var olan Samsung’un bu isimden çok da memnun olmadığı biliniyordu.

İsmi değişen uygulama marketinin, simgesinde de ufak bir değişiklik yapıldı. Artık daha minimalist bir görünüme sahip. 

Samsung yakın zamanda düzenlediği Unpacked 2019 etkinliğinde yeni S10 ailesinin yanı sıra merakla beklenen katlanabilir telefonunu görücüye çıkardı.

YAZAR: Hazal Orta

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp mi Telegram mı

WhatsApp mı Telegram mı? Hangisi en iyi?

Dünyanın en çok kullanılan sohbet uygulamalarından ikisini, WhatsApp Messenger ile Telegram’ı karşılaştırıyoruz. Birbirine göre farklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir